به دهکده مثبت اندیشان خوش آمدید

یه سلام ویژه خدمت شما دوست قدرتمند و بی نظیر، ورود شما رو به دهکده مثبت اندیشان گرامی می داریم.
ما اعتقاد داریم حضور و آشنایی شما با دهکده مثبت اندیشان و آشنایی ما با شما به صورت اتفاقی و تصادفی نبوده و حتماً میل به تغییر مثبت و پیشرفتی در ناخودآگاه شما وجود داشته که باعث شده بالاخره سایت خودتون یعنی دهکده مثبت اندیشان رو پیدا کنید.
ما توی دهکده همه در کنار هم، هر روز تمرین می کنیم که صفات مثبت رو در خودمون تقویت کنیم و اعمال و صفات منفی مون رو کم رنگ کنیم. ما اینجا همه باهم مبلّغ فرهنگ مثبت اندیشی (واقع نگری مثبت) با ریشه الهی هستیم. اینجا برای زتدگی بهتر و سالم تر، شما از تجربیات ما و ما از تجربیات شما استفاده می کنیم؛ پس شما هر کسی که هستی ( کارگر، دکتر ، مهندس، باغبون، رفتگر، نقاش ، استاد، دانشجو، دانش آموز و …) اینجا حضورت و میزان سعی و عملت برای ایجاد تغییرات مثبت در درون خودت برای ما ارزش داره نه مدرک و مقام و میزان تحصیلاتت.
برای اینکه همراه این دهکده و ساکنین زیبا اندیشش باشی کافیه در سایت ثبت نام کنی و هر روز ما رو با نظرات و تجربیاتت همراهی کنی...
جمله تاکیدی امروز چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۳۰

جملات تاکیدی مثبت برای بالا بردن سطح عزت نفس و اعتماد به نفس می باشد ، جملات زیر را با قدرت و انرژی هر روز بارها و بارها با خود تکرار کنید تا تاثیر آن را در بلند مدت بر روی شکوفایی استعداد ها و توانایی های خود مشاهده کنید.

 • من منحصربفرد هستم

روش های گفتن دوستت دارم (قسمت اول)

انتشار : 2 سال گذشته

عاشق شدن آسان است اما اینکه به کسی بگویید دوستش دارید بعضی وقت ها خیلی سخت می شود. شاید بخواهید اولین باری که به کسی می گویید «دوستت دارم» خیلی خاص باشد، و وقتی برای یک میلیون بار این را به او می گویید باز هم همانقدر به یادماندنی باشد. دهکده مثبت اندیشان به شما متاهل های عزیز و مجردهای در شرف ازدواج پیشنهاد می کند این مطلب ما را با عنوان روش های گفتن دوستت دارم تا انتها دنبال کنید و از روش های گفته شده در زندگی قبل و بعد از ازدواج خود استفاده کنید تا باز هم شاهد معجزات عظیم مثبت اندیشی در زندگی خودتون باشید.

۱-وقتی برای ازدواج باهم قرار می گذارید.
پی بردن به اینکه کسی را دوست دارید گامی بزرگ در هر رابطه ای است آنچه که ممکن است متوجه نشوید این است که این اتفاق در یک دوره ی زمانی مشخص روی نمی دهد،برخی از افراد بعد از گذشت چند روز و بعضی دیگر طی ماه ها و سال ها می فهمند که یکدیگر را دوست دارند.

زمان خاصی را در نظر بگیرید که هردو بتوانید بدون هیچ مزاحمتی باهم صحبت کنید. اگر به او بگویید که قصد دارید مطلب مهمی را با او درمیان بگذارید،او درباره ی اینکه چه اتفاقی قرار است بیفتد هیجان زده خواهید کرد.
هنگامی که می خواهید از او خواستگاری کنید و بگویید که به او علاقمند شده اید مستقیما به چشمهایش نگاه کنید. هرزمانی که فکر میکنید مناسب است، آن را بیان کنید. گاهی اوقات ابراز علاقه بدون نقشه قبلی و یا صبر کردن برای زمان مناسب بهتر و عالی تر است. توقع نداشته باشید که او هم متقابلا به شما ابراز علاقه کند در حقیقت، بگذارید او متوجه شود که اجباری برای تکرار آن وجود ندارد و وقتی بداند شما فقط صادقانه او را دوست دارید و تحمل آن را ندارید که این حقیقت را باز پنهان کنید و درعین حال توقع هیچ چیزی را ندارید میتواند شیرین ترین لحظات را رقم بزند .

۲- بامن ازدواج می کنی

ازدواج اولین گام اساسی و بزرگ زندگی است اما وقتی می خواهید میزان علاقه ی خود را در این مورد به کسی نشان دهید، قول و قرار نامزدی مهمترین مسئله است. چند ایده پیشنهاد میکنیم:

 • یک دسته گل بگیرید و حلقه ای را به دور یکی از گل ها گره بزنید. در این صورت کسی که به زودی نامزدتان می شود ترجیح می دهد گل هایی را به همراه کارتی که روی آن نوشته شده 《 من همیشه در مقابل خارهای زندگی و ناراحتی های آن مراقب هستم.》
 • نامزدتان به طبیعت بکر مورد علاقه ی خود ببرید تمام وسائل و لوازم پیک نیک را با خود بیاورید به او بگویید و در یک یادداشت برایش بنویسید 《آیا حاضری در تمامی وعده های غذایی با من شریک شوی؟؟》
 • ازقبل رستوران مورد نظر یا هتلی که اولین تعطیلات زندگی مشترکتان را در آن گذرانده اید را رزرو کنید و زمانی که به آنجا رسیدید وانمود کنید که این اتفاق تصادفی بوده است اگر همسرتان متوجه نیت شما نشد به او یادآور شوید که دوستش دارید هم درآن موقع و هم اکنون.
 • کارهایی را انجام دهید که به خودی خود انجام نمی دهید اما همسرتان آن را دوست دارد به عنوان مثال اگر همسرتان پیاده روی را دوست دارد پس به پیاده روی بروید با او همراه شوید به او نشان دهید که او را حمایت میکنید در واقع به او بارها می گویید دوستش دارید.
 • یادداشتی در این زمینه روی یک برچسب نوشته و آن را به کارت اعتباری او بچسبانید.

۳-وقتی که در تعطیلات به سر می برید.
اغلب ما در زندگی با وقایعی که برایمان رخ می دهد سرگرم شده و حواسمان از چیزهای دیگر پرت می شود. کارمان بر ما غلبه میکند و روابطمان دچار خدشه میشود با ساختن یک تعطیلات عالی عشقتان را در الویت قرار دهید. کنار هم بودن در هر کاری سخت ست اما وقت گذاشتن برای داشتن ارتباط و اتصالی بیشتر با همسرتان میتواند کمکی به ایجاد احساس نزدیکی بیشترتان به هم باشد.

۴-وقتی از هم دور هستید.
بارها پیش می آید که شما از همسرتان دور شوید بر اثر یک سفر کاری ،یک فوریت و یا هرچیز دیگری در این دوری ها این امکان وجود دارد که شما به همسرتان نشان دهید واقعا به او علاقه مندید و فکر و حواستان متوجه اوست.

 • هر شب و یا هر روز به او زنگ بزنید و صحیت کردن با همسرتان به راحتی نمی تواند کمکی باشد به اینکه به او نشان دهید مهمترین فرد زندگیتان است در زمان صحبت با او خوشحال باشید حتی اگر بخاطر سفر خسته اید مطمئن شوید زمان صحبت با او خنده بر لبانتان نقش می بندد.
 • دست های همسرتان را سه بار پشت هم بفشارید که هر یک نشانه کلمات “ترا-دوست-می دارم “می باشد.
 • سعی کنید درباره همسرتان تا آنجا که امکان دارد صحبت کنید تا خبرهای خاص خود را به آنها دهید و یا توانایی هایش را بازگو کنید.
 • در زمان گردش تا آنجا که می توانید به یکدیگر نزدیک باشید.قتی که می گویید باز می گردید ،هر چه زودتر خود را به خانه برسانید هنگامی که همسرتان دلتنگ شماست به همان اندازه شما دلتنگ اویید.

۵-وقتی در حضور خانواده ی همسرتان هستید.
گاهی اوقات روبه روشدن با خانواده ی همسر می تواند نگران کننده و استرس زا باشد بنابراین داشتن راه هایی برای نشان دادن علاقه به همسرتان می تواند کمکی به فرونشاندن فشار و استرس باشد گه گاه، مخفی نگهداشتن این نشانه ها باعث می شود تا آنها خاص تر جلوه کند وقتی در حضور خانواده یکدیگر هستید باید خواستار آن باشید که به همدیگر نشان دهید شما باهم و در کنار هم در بین آنها می باشید شما باهم و در کنار هم در بین آنها می باشید .

۶-وقتی که در رستوران هستید.
رفتن به رستوران شاید به این معنا باشد که می خواهید موقعیتی خاص یا دیگر سال روزهایی را در بیرون خانه جشن بگیرید و یا اگر هرهفته بطور مرتب به یک رستوران مشخص می روید، می توانید این کار را برای یکدیگر خاص سازید. یک راه عالی برای اینکه همواره به همسرتان نشان دهید دوستش دارید این است که تاریخ هایی را بصورت مرتب و دائم به او اختصاص دهید. میتوانید رستورانی که هر دو نفرتان دوست دارید انتخاب کرده و آن شب شبی مخصوص برای شما باشد که هیچ برنامه و نقشه دیگر جلودار آن نگردد.دیگر راه هایی که رفتن شما را به رستوران تجربه ای عاشقانه می سازد:

 • اگر ذائقه و سلیقه متفاوتی دارید هریک ازشما در هفته های متناوب رستوران خاصی را انتخاب کنید.
 • مطمئن شوید لباسی زیبا و برازنده برای همسرتان به تن کرده اید و یا حداقل از روزهای دیگر هفته زیباترید.
 • روبه رو یا کنار همسرتان بنشینید تا بتوانید در تمام طول شب مستقیما به او نگاه کنید.
 • به هیچ کس غیر همسرتان خیره نشوید.
 • دست یا دست های یکدیگر را بگیرید.

۷- وقتی که در تاریخ خاصی هستید.
مهم نیست که شما چه دسته بندی و تعریفی از یک روز خاص دارید، راه های فراوان دیگری وجود دارد که می توانید آن روز را برای همسرتان بسیار عاشقانه تر و خاص تر سازید.

 • اولین لقمه غذایش را شما در دهان او بگذارید نمی خواهد تمام غذای شام یا ناهار را اینگونه صرف کنید اما همان یه لقمه نشان می دهد که دوست دارید در تمام اوقات عاشقانه تان به یکدیگر عشق بورزید.
 • صندلی را برای خانمتان عقب بکشید تا او پشت میز بنشیند.
 • از قبل به یک رستوران زنگ بزنید تا غذا را برای شما آماده کند.
 • هر سرگرمی و تفریحی که فکر می کنید این روز خاص را برای شما لذت بخش کند پیشاپیش بررسی کنید تا او را غافلگیر نمایید.
 • لباسی برازنده و شیک به تن کنید.

۸-روز عشق
به نظر می رسد که این روز دیگر روزی پیش و پا افتاده است، اما در واقع روز عشق هم چنان یکی از بهترین روزهایی است که درآن می توانید عشقتان را نشان دهید. مجبور نیستید در چنین روزی کادویی بزرگ و یا طلا و جواهر به همسرتان هدیه دهید، بلکه تمام آنچه لازم است این است که هدیه از صمیم قلبتان باشد.

 • لیستی از تمام دلایلی که باعث می شود همراه و همسر همیشگی زندگیتان را دوست داشته باشید تهیه کنید هرچقدر که لیست خاص تر و مشخص تر باشد به همان قدر ملموس تر می شود.
 • کتابچه ای کوچک از یادگاری هایی که مربوط به هر دوی شماست درست کنید مانند فهرست غذاهایی که باهم خوردید یا بلیط سینماهایی که باهم رفتید .
 • برای او هدیه ای از زمان تهیه ببینید کارتی کوچک بانام گیرنده که در آن از وی به خاطر زمان مشخصی که با شما می گذراند،قدردانی کنید.
 • کاری انجام دهید که این روز تعطیل را جالب کند اگر از طرفداران پرو پا قرص این روز نیستید سعی کنید برضد آن کاری انجام دهیدکه واقعا خنده دار و مضحک به نظر برسد.

۹- تولدها
تولدها، جشن و بزرگداشت زمانی است که همسرتان پا به این دنیا یا نهایتا به زندگی شما گذاشته است. راه های فراوانی برای جشن گرفتن تولد به روشی عاشقانه وجود دارد:

 • کارتی سرشار از آرزوها و تبریکات تولدبرایش پست کنید.
 • برایش هدیه ی کوچک به محل کارش بفرستید یا کارت تولد همراه دست گل و اگر همسرتان دوست ندارد زیاد مورد توجه دیگران قرار بگیرد سعی کنید هدیه تان کوچک باشد.
 • اطمینان ایجاد کنید که انواع و اقسام برنامه ها و نقشه ها را برای آن روز تهیه کنید چه تصمیم بگیرید شام بیرون بروید یا در منزل واقعا چندان مهم نیست، بلکه آنچه اهمیت دارد این است که در این روز تمام وقتتان را با او باشید،آنچه حتما باید نشان دهید که شما صادقانه سپاسگذار این هستید که او پا به عرصه وجود گذاشته است.
 • هرگز این روز را فراموش نکنید.
 • کیکی مخصوص او و با طعم مورد دلخواه او درست کنید که عکس وی بر آن نقش بسته باشد.

۱۰- از جانب شوهر به زن
هرچند عشق،عشق است اما قطعا راه های بسیاری برای ابراز آن وجود دارد. وقتی شما شوهری هستید که می خواهید جمله ی”دوستت دارم” را به زبان بیاورید،باید به یاد داشته باشید که زنان غالبا از بخش احساسی عشق، سرشت جاودان عشق، لذت می برند. چند ایده ی قطعا بی نظیر:

 • آهنگی را که او فکر می کند مخصوص شماست یافته و در اولین فرصت برایش بخوانید و یا بنوازید.
 • روزی را برایش متصور شوید که او به اهدافش در باب آنچه می خواهد باهم انجام دهید جامه ی عمل بپوشانید، بدون توجه به اینکه او چه چیزی را بر می گزیند، تنها شاد بوده و از انتخاب هایش حمایت کنید.
 • مهمانی بدهید یا همراه او به مهمانی هایی که برایش لذت بخش است بروید.
 • با وقت گذاشتن برای یافتن چیزی که واقعا نشان دهد دوستش دارید، او می تواند بعدها و در هر زمانی به گذشته برگشته و به آن خاطرات منحصر بفرد فکر کند .

۱۱-از جانب زن به شوهر
ابراز علاقه و عشق به یک مرد همواره کار سختی نیست. بسیاری از مردان چیزهایی ساده را دوست دارند و یا حداقل اینکه با شما و در کنار شما وقت بگذرانند، اگر بخواهید کاری واقعا خاص انجام دهید، باید خارج از چارچوب های آنچه که عادی و معمولی است فکر کنید و اندیشیدن درباره آنچه که رابطه تان را به گنجی ارزشمند تبدیل می کند که مایه افتخار شماست می توانید لیستی از قرارها و مکان هایی که قبلا باهم رفته اید و خیلی خاص بوده اند تهیه کرده و بعدش لیست مکان هایی که همسرتان دوست دارد به آن مکان برود را تهیه کنید سپس از او بخواهید از بعدازظهر وقتش را باشما بگذراند و باهم به آن مکان ها رفته و زمانی را در آنجا و گذرانده و بعد به مکان های قرار بعدیتان بروید و در آخر به آن مکانی که همسرتان دوست دارد رفته و آنجا به او بگویید”دوستش دارید” و همواره او را در قلب خود نگه خواهید داشت.

۱۲-در نزد دیگران
در حالی که گفتن”دوستت دارم” اساسا امری خصوصی است، اما برای برخی از افراد، واژه ای است که دوست دارند آنرا فریاد زده و عشقشان را به جهانیان اعلام کنند. در عین حال با گفتن این عبارت در حضور تعداد بسیاری از اقوام و دوستان اجازه دهید که همه بدانند عاشق او هستید.

 • در حضور افرادی که پیرامونتان هستند، جمله ی”دوستت دارم“را با صدای بلند جار بزنید.
 • به یک رسانه ی جمعی دیداری یا شنیداری آگهی دهید.
 • اگر در محلی پر ازدحام هستید از بین جمعیت یادداشتی را برای او رد کنید.
 • اگر برای یک روز خاص با هم بیرون رفته اید، مثلا به رستورانی که موسیقی زنده دارد بخواهید آهنگ مورد علاقه او را بنوازند تا آن را به او تقدیم کنید.
 • اگر در مهمانی هستید،علامت کوچکی را که رویش نوشته”دوستت دارم“همراه خود بیاورید و آن را در حضور دیگران به او نشان دهید.
 • زمانی که با او به رستوران میروید به گارسون بگویید بر سر میز شما آمده و به همسرتان بگوید تلفن با او کار دارد و همان زمان تماس گرفته و به او بگویید”دوستش دارید.”

امیدواریم روش های گفتن دوستت دارم (قسمت اول) مورد رضایت شما واقع شده باشه و بتونید با بکار بستن اون لحظات شاد و شیرینی رو برای نامزد و همسرتون ایجاد کنید.
از شما دوست خوبم دعوت می کنم در کانال دهکده مثبت اندیشان همراه ما باشید تا مطالب دیگر در این زمینه را به شما یادآوری کنیم .

 

میترا وکیلیسلامی به گرمی دلهای مثبت شما اهالی دهکده مثبت اندیشان ، همه ی ما دوست داریم آدمهای موفق و شادابی باشیم و می دونیم که خواستن ، توانستنه به نظر من هر روزمیشه یه راه میانبری برای موفقیت یاد بگیریم و به دانش خودمون اضافه کنیم امیدوارم با خوندن مطالب ما به موفقیت قدم به قدم نزدیک بشید تا حال خوب رو خودتون بسازید و همیشگیش کنید .لبخندتون از ته دل ،لحظه هاتون پر از حال عالی و شادی تون روز افروزن.
مشاهده تمامی مطالب من

یک دیدگاه در “روش های گفتن دوستت دارم (قسمت اول)”

 1. سولماز سولماز می‌گه:

  واقعا عالی بود ممنون از شما بابت این درسهای عالی و نکات خوبی که برای ما در نظر میگیرید و با انجامشون به بهترین ها خواهیم رسید واقعا سپاس و خداقوت به شما ??

جملات تاکیدی مثبت

 • من سرشار از آرامش و عشق الهی هستم و این عشق و آرامش هر روز بیشتر میشود.

مشاهده آرشیو کامل

لطیفه های مثبت

 • ﻭقتی ﺳﺮﺗﻮﻥ ﺩﺭﺩ ﻣﯿﮕﯿﺮﻩ ﺑﺎ ﻧﻮﮎ ﺍﻧﮕﺸﺖ ﺩﻭ ﻃﺮﻑ شقیقه ﻫﺎﺗﻮﻥ ﺭﻭ ﺑﻤﺎﻟﯿﺪ…
  ﺷﺎﯾﺪ ﺧﻮﺏ ﻧﺸﯿﺪ ﻭﻟﯽ ﮐﻠا ﮐﻼﺱ ﺩﺍﺭﻩ
  ﺗﻮ ﻓﯿﻠﻢ ﻫﺎ ﭘﻮﻝ ﺩﺍﺭﺍ ﺳﺮ ﺩﺭﺩ ﻣﯿﮕﯿﺮﻥ ﺍﯾﻨﻄﻮﺭﻥ!!!

مشاهده آرشیو کامل

ضرب المثل های مثبت

 • ضرب المثل چيني : آنکس که در هر جا دوستانی دارد ، همه جا را دوست داشتنی می یابد .

مشاهده آرشیو کامل

سخن بزرگان

 • آنتونی رابینز: براي رفع فشارهاي عصبي بايد دو گام برداشت: گام نخست اينكه براي مسائل جزيي ، خود را ناراحت نكنيد ، گام دوم اينكه بدانيد همه ي مسائل جزيي هستند.

مشاهده آرشیو کامل

اثبات مثبت اندیشی

 • * تَعَاوَنُواْ عَلَى الْبرِّ وَالتَّقْوَى
  در راه نيكی و تقوی با يكديگر همكارى كنيد
  نام کتاب آسمانی : قرآن
  نام و شماره سوره :سوره مائده – 5
  شماره آیه :2
  جزء: 6

مشاهده آرشیو کامل

آیا میدانید که

 • آیا می دانید یك ‌چهارم استخوان های بدن، در پا قرار دارد ؟

مشاهده آرشیو کامل

عاشقانه های مثبت

 • تو هم ای خوب من!
  این نکته به تکرار بگو
  این دلاویزترین شعر جهان را
  همه وقت نه به یک بار و به ده بار که صدبار بگو…
  “دوستم داری ؟” را از من بسیار بپرس
  “دوستت دارم !” را با من بسیار بگو…

مشاهده آرشیو کامل