به دهکده مثبت اندیشان خوش آمدید

یه سلام ویژه خدمت شما دوست قدرتمند و بی نظیر، ورود شما رو به دهکده مثبت اندیشان گرامی می داریم.
ما اعتقاد داریم حضور و آشنایی شما با دهکده مثبت اندیشان و آشنایی ما با شما به صورت اتفاقی و تصادفی نبوده و حتماً میل به تغییر مثبت و پیشرفتی در ناخودآگاه شما وجود داشته که باعث شده بالاخره سایت خودتون یعنی دهکده مثبت اندیشان رو پیدا کنید.
ما توی دهکده همه در کنار هم، هر روز تمرین می کنیم که صفات مثبت رو در خودمون تقویت کنیم و اعمال و صفات منفی مون رو کم رنگ کنیم. ما اینجا همه باهم مبلّغ فرهنگ مثبت اندیشی (واقع نگری مثبت) با ریشه الهی هستیم. اینجا برای زتدگی بهتر و سالم تر، شما از تجربیات ما و ما از تجربیات شما استفاده می کنیم؛ پس شما هر کسی که هستی ( کارگر، دکتر ، مهندس، باغبون، رفتگر، نقاش ، استاد، دانشجو، دانش آموز و …) اینجا حضورت و میزان سعی و عملت برای ایجاد تغییرات مثبت در درون خودت برای ما ارزش داره نه مدرک و مقام و میزان تحصیلاتت.
برای اینکه همراه این دهکده و ساکنین زیبا اندیشش باشی کافیه در سایت ثبت نام کنی و هر روز ما رو با نظرات و تجربیاتت همراهی کنی...
جمله تاکیدی امروز یکشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۰۲

جملات تاکیدی مثبت برای بالا بردن سطح عزت نفس و اعتماد به نفس می باشد ، جملات زیر را با قدرت و انرژی هر روز بارها و بارها با خود تکرار کنید تا تاثیر آن را در بلند مدت بر روی شکوفایی استعداد ها و توانایی های خود مشاهده کنید.

 • من کاری استثنایی دارم

گام ششم انتخاب هدف

انتشار : 2 سال گذشته

سلام سلام سلام ، سلام به شما دوستان و دوستداران دهکده مثبت اندیشان
امیدوارم حالتون عالی عالی باشه و پنج گام گذشته رو با موفقیت پشت سر گذاشته باشید ، امروز با گام ششم یعنی انتخاب هدف در خدمت شما هستیم .
دوستان خوبم خیلی از ما یک روز پر انرژی و عالی رو شروع می کنیم ولی خیلی سریع به خاطر یک مسئله کوچولو و بی اهمیت این حس و حالمون رو از دست می دیم ولی این اتفاق برای افرادی که زندگیشون دارای هدفه اتفاق نمیافته و  توی کل روز چون هدف دارن حالشون عالی و خوبه …
میشه گفت لازمه موفقیت و یک زندگی عالی داشتن هدف مشخص و اجبارکننده برای زندگی هامونه ، هدف حکم قطب نمایی رو داره که ما رو به سمت موفقیت راهنمایی می کنه و طریقه کارش اینجوری که هر وقت حالمون عالی باشه ، پر انرژی مثبت ، شاد ، سرحال ، سرزنده ، مهربان ، عاشق و … باشیم عقربه این قطب رو به موفقیته و مسیر درست رو به ما نشون میده .

توی قسمتی از داستان آلیس و سرزمین عجایب آلیس به گربه میگه حالا از کدوم راه برم ؟
گربه : کجا میخوای بری؟
آلیس : نمیدونم !!
گربه : اگه ندونی کجا میخوای بری ، چه فرقی میکنه از چه راهی بری !!!؟

این دقیقاً حکایت زندگی هر روز ماست ، خیلی از ما به خاطر اینکه آموزشی ندیدیم در این زمینه ها ، مسیر زندگی رو خیلی پیچ در پیچ می بینیم ، ما توی اولین دقایق صبح باید دلیل و هدفی داشته باشیم که به عشق رسیدن به اون از خواب پا می شیم . ما باید به آرزو هامون جهت بدیم که تبدیل بشوند به یک هدف محکم و انرژی بخش و دفتری داشته باشیم برای شکر گذاری و نوشتن اهدافمون …
خوب حالا هدف اصلاً چیه ؟ هدف از سه حرف تشکیل شده که هر یک از حروفش به معنی کلمات زیر هستند :

( ه = هرچی د = داری برای رسیدن بهش ف = فدا کن )

یعنی چیزی که تو هر چی داری رو به خاطر رسیدن به اون فدا کنی ، مثلاً شما هدفتون اینه که یه آدم شاد ، پر انرژی و مهربون باشی پس باید هر چی غم ، سختی ، اخم ، حال بد ، نگرانی ، گریه و … است رو توی راه رسیدن به هدفت فدا کنی ، این در واقع یعنی اینکه شما نمی تونی مشخصه های منفی رو با خودت حمل کنی ولی انتظار داشته باشی در مسیر درست به سمت هدفت حرکت می کنی .
خوب قبل از اینکه بخواهیم اهداف خودمون رو بنویسیم باید بدونیم که اهداف به دو دسته تقسیم میشن که عبارتند از :

۱- اهداف مادی ( نیاز ها ) :
a) اهداف کوتاه مدت مادی ( تا چهار ماه آینده )
b) اهداف میان مدت مادی ( تا نه ماه آینده )
c) اهداف بلند مدت مادی ( تا یکسال آینده )
۲- اهداف معنوی :
a) اهداف کوناه مدت مادی ( تا چهار ماه آینده )
b) اهداف میان مدت مادی ( تا نه ماه آینده )
c) اهداف بلند مدت مادی ( تا یکسال آینده )

قبل از هر چیز شما باید هدفهای مادی ( نیاز ها ) خودتان رو مشخص کنید ، اگه جز افرادی هستی که از همین جایی که هستی توی زندگیت رضایت داری باید بهت بگم که شما توی گوشه امن زندگیت هستی و باید هر چه زودتر حرکت رو شروع کنی و اگر هم که جز افرادی هستی که رسیدن به هدف های مادیت رو غیر ممکن می دونی ازت خواهش می کنم توی این مسیر با جدیت با ما همراه شو تا ببینی که به عنوان اشرف مخلوقات دارای چه قدرتی هستی … !
نیاز های مادی تمام امکانات مورد نیاز شما هستند که اگر شما انها را فراهم کنید زندگی راحت و لذت بخش تری خواهید داشت . احساس رفاه و دارندگی ، اولین قدم برای رسیدن به هر نوع موفقیت دیگر در زندگی است ، اگر از نظر مالی هیچ محدودیتی نداشتید، دلتان می خواست چه کنید و یا چه چیزهایی را داشته باشید؟
همه ما داستان علاالدین و چراغ جادو رو شنیدیم اگه همین الان یک غول جادویی در مقابل شما حاضرمی شد تا شما را به آرزوهاتان برساند چه آرزویی می کردید؟
شروع کنید به نوشتن اهداف مادی خودتون که واقعاً خودتون رو لایق اون می دونید و برای رسیدن به هر کدومشون یک زمان تعیین کنید ( زمانی که ذهن شما قبول می کنه ) ، یادتون باشه اصلاً مهم نیست که چند تا هدف مادی دارید مهم اینه که همشون رو مکتوب شده توی یک دفتر ( دفتر اهداف و شکر گذاری ) بنویسید .

اما اهداف مادی با وجود اهمیت بالایی که در زمینه ایجاد احساس خوشایند درون ما دارند نیروی محرکه خیلی قوی برای حرکت ما در موفقیت ندارند ، اینجاست که مکمل اهداف مادی یعنی اهداف معنوی از راه می رسد . اهداف معنوی اهدافیست که فقدان وجود آنها در زندگی باعث شده که ما در یک جا ثابت بمانیم و از حرکت باستیم . اهداف معنوی برای رشد خود و انجام فعالیت هاییست که به واسطه انجام آنها توسط ما به یک یا چندین نفر در اجتماع کمک می شود و یا سود می رسد.

چه خدمتی از شما ساخته است ؟
در چه اموری و به چه کسانی می توانید کمک کنید ؟
چه چیزهایی را می توانید ایجاد کنید؟

اگر دوست دارید بدونید که همین الان در مسیر رسیدن به اهداف فعلی تون درست در حال حرکت هستید ، سئوالات زیر رو از خودتان بپرسید ؟

آیا خانواده ام را دوست دارم؟
آیا دوستانم را دوست دارم؟
آیا کارم را دوست دارم؟
آیا تفریحاتم را دوست دارم؟
آیا اطرافیانم برایم اهمیت دارند ؟
از جایی که هستم راضی ام ؟
آیا میتوانم بیشتر تلاش کنم ؟
آیا از زندگی احساس رضایت میکنم ؟
چطور میخواهم در خاطر دیگران بمانم ؟
چه چیزی خوشحالم میکند ؟
امروزم را چطور می بینم ؟
آیا فرد موثری هستم ؟
منتظر چی هستم ؟

اگر جوابتان به سئوال های بالا مثبت بود می توان گفت که در مسیر درست زندگی و اهداف خودتون قرار دارید ، اگه باز هم نتونستید اهداف خودتون رو پیدا کنید پیشنهاد می کنم فوراً سری به یکی ازکتاب های زیر بزنید :
۱- آنتونی رابینز ( کتاب بسوری کامیابی، قسمت هدفگذاری)
۲- کنت بلانکارد (کتاب سیری در تکامل فردی)
۳- چارلز گیونز ( کتاب هنر موفق زیستن، قسمت هدفگذاری)
۴- برایان تریسی (کتاب هدف)

انتخاب هدف در واقع انتخاب نقطه ای توی آینده است که قرار من و تو دوست مثبت اندیشم به اون جا برسیم ، یادتون باشه تا هدف مشخصی برای خودتون و زندگی خودتون نداشته باشید ، نمی توانید توی مراحل بعد به نتیجه برسید ، این آموزش ها گام به گام هستند و همه گام ها رو باید با تلاش و جدیت به صورت کامل انجام بدید تا بتونید وارد گام های بعدی بشید و رنگ و روی موفقیت رو ببینید.

نکته مهم : خوب این مرحله شماره چهارم آموزش گام به گام مثبت اندیشی بود، امیدوارم که تونسته باشم خیلی روان مطلب را به ذهن شما انتقال بدم . خوب دوستان قدرتمند من لطفاً وارد اکانت های خودتون بشید و بعد در پایین همین مطلب در قسمت نظرات ، نظرتون و یا تجربه شخصی تون از افکار منفی و باورهای منفی تون اعلام کنید و بگید که تصمیمتون بعد از خوندن این مطلب برای آینده چیه ؟!

خوب برای اینکه بتونیم شما رو از مراحل گام به گام مطلع تون کنیم دعوت می کنیم به کانال رسمی دهکده مثبت اندیشان در برنامه تلگرام بپیوندید . جهت ورود به کانال دهکده روی آی دی زیر کلیک کنید و توسط برنامه تلگرام ( حتماً به آخرین نسخه بروز رسانی شده باشد. ) آنرا اجرا کنید .
ID : @Mosbatandishan

بــهنامیه سلام با فرکانس های بالای انرژی مثبت ، به شما دوست قدرتمندی که وارد سایت خودتون یعنی دهکده مثبت اندیشان شدی ، ورودتون رو خوشامد می گم و امیدوارم که ثانیه هایی سر شار از عشق و محبت رو بتونیم کنار هم در دهکده رقم بزنیم . من بهنام موسس و مدیر مسئول دهکده مثبت اندیشان و عضو کوچکی از خانواده مثبت اندیشان هستم. اگه قصد داری یه رنگ جدید به زندگیت بزنی ، رنگی سراسر عشق و شادی پیشنهاد می کنم هر روز با ما همراه باشی ... شاید دهکده یه سری کم و کاستی داشته باشه ولی اعضایی داره که قلب های مهربونشون گرمای دهکده رو تامین می کنه . دوست مثبت اندیشم با درج دیدگاه و نظرتون در پایان هر مطلب به من و تمامی بچه هایی که در دهکده مثبت اندیشان برای تهیه مطالب در حال تلاش هستند امید و انرژی می دید. دوستتون دارم لحظه لحظه هاتون مملو از شادی و عشق :)
مشاهده تمامی مطالب من

۴ دیدگاه در “گام ششم انتخاب هدف”

 1. الهام می‌گه:

  سلام. به نظر منم این کاملا درسته که افکار ما و امواج مثبت و منفی ذهن ما به طور مستقیم توی زندگی ما اثر دارن. به عینه دیدم که یک فکر منفی چطور زندگیم رو بشدت تحت تاثیر قرار داد. الان تمام تلاشم رو برای جبرانش انجام میدم هرچند ضربه جبران ناپذیری بود. پس همیشه مثبت باشید.

 2. میترا وکیلی میترا وکیلی می‌گه:

  بهنام جان من پاسخم به همه ی سوالهای بالا مثبت هست و طبق برنامه تمام اهدافم رو داخل دفترچه ام نوشتم با ذکر تمام جزییات و دارم برای تیک زدنشون کارهای لازم رو انجام میدم ولی خب بهنام جان گاهی در موقع نوشتن اهدافم گیج میشم اون زمانی که قرار هست به این سوال پاسخ بدم که چرا به این هدف میخوام که برسم و اینجاست زمان بیشتری برای نوشتن لازم دارم چون مثلا اهداف کوتاه مدتی دارم که گاهی ریشه در اهداف بلند مدت من داره و نمیدونم که باید اینو کجا قرار بدم ! وگرنه زندگی من با پیدا کردن اهدافم شکل زیباتری پیدا کرده و تابلوی اهدافم همیشه پیش رو ی منه تا بهترین تلاش ها رو برا رسیدن بهشون انجام بدم زتدگی هدفمند خیلی زیباست
  متشکرم دوست خوبم عالی بود :)

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   سلام به میترای عزیز و قدرتمند ، برای رهایی از این موضوع کافیه که آینده رو مجسم کنید و ببینید در آینده وقتی به هدف بلند مدتتون رسیدید آیا این هدف کوتاه مدتتون نیاز هست یا نه !؟
   آیا جایی سرعت شما رو می تونه برای رسیدن به اهدافتون بیشتر کنه یا نه !؟
   اگر جواب خیر بود و شما صرفاً فقط علاقه به انجام اون کار داشتید دیگه اختیار دست شماست که اون کار رو انجام بدید و لذت ببرید یا که زمانتون رو صرف فعالیتی کنید که شما رو به هدف اصلی تون نزدیک کنه :)

   1. میترا وکیلی میترا وکیلی می‌گه:

    سپاس از شما برای راه حل خوبتون که کمک میکنه بهتر رو هدفم متمرکز بشم دوست عزیز :)

جملات تاکیدی مثبت

 • من کاری استثنایی دارم

مشاهده آرشیو کامل

لطیفه های مثبت

 • این خارجی ها با ابداع کلمه lol به جای loud out laugh
  مثلا خواستن بگن ما خیلی مبتکریم !
  اما قهرمانان ایران زمین با ابداع
  خخخخخخ به جای ( خیلی خوبه خدایی خیلی خندیدیم خیر ببینی!! )
  نقشه دشمنان رو نقش بر آب کردند !

مشاهده آرشیو کامل

ضرب المثل های مثبت

 • ضرب المثل چينی : سختی و همواری را با هم پذيرا شو.

مشاهده آرشیو کامل

سخن بزرگان

 • رالف والدو امرسون : هر انسانی آفریده اندیشه های روزانه خویش است . اگر انسان میخواهد دگرگونی در زندگیش روی دهد ، باید از دل و جان آغاز کند تا اندیشه ها و احساسات ، شخص را تحت تاثیر قرار دهد و دگرگون سازد .

مشاهده آرشیو کامل

اثبات مثبت اندیشی

 • يا أَيُّهَا النَّاسُ أَنْتُمُ الْفُقَراءُ إِلَي اللَّهِ وَ اللَّهُ هُوَ الْغَنِيُّ الْحَميدُ
  ای مردم ، شما همه به خدا محتاجید و تنها خداست که بی نیاز و غنیّ بالذّات و ستوده صفات است.
  نام کتاب آسمانی : قرآن
  نام و شماره سوره : سوره فاطر – 35
  شماره آیه : 15
  جزء : 22

مشاهده آرشیو کامل

آیا میدانید که

 • آیا می دانید مقاوم ترین ماهیچه بدن انسان زبان است؟

مشاهده آرشیو کامل

عاشقانه های مثبت

 • خنده‌ات, آرامش یک عصر پاییز است، وسط روزهای پرکاری خنده‌ات, چند ثانیه مکث است تا بفهمم که دوستم داری!

مشاهده آرشیو کامل