لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران

به دهکده مثبت اندیشان خوش آمدید

یه سلام ویژه خدمت شما دوست قدرتمند و بی نظیر، ورود شما رو به دهکده مثبت اندیشان گرامی می داریم.
ما اعتقاد داریم حضور و آشنایی شما با دهکده مثبت اندیشان و آشنایی ما با شما به صورت اتفاقی و تصادفی نبوده و حتماً میل به تغییر مثبت و پیشرفتی در ناخودآگاه شما وجود داشته که باعث شده بالاخره سایت خودتون یعنی دهکده مثبت اندیشان رو پیدا کنید.
ما توی دهکده همه در کنار هم، هر روز تمرین می کنیم که صفات مثبت رو در خودمون تقویت کنیم و اعمال و صفات منفی مون رو کم رنگ کنیم. ما اینجا همه باهم مبلّغ فرهنگ مثبت اندیشی (واقع نگری مثبت) با ریشه الهی هستیم. اینجا برای زتدگی بهتر و سالم تر، شما از تجربیات ما و ما از تجربیات شما استفاده می کنیم؛ پس شما هر کسی که هستی ( کارگر، دکتر ، مهندس، باغبون، رفتگر، نقاش ، استاد، دانشجو، دانش آموز و …) اینجا حضورت و میزان سعی و عملت برای ایجاد تغییرات مثبت در درون خودت برای ما ارزش داره نه مدرک و مقام و میزان تحصیلاتت.
برای اینکه همراه این دهکده و ساکنین زیبا اندیشش باشی کافیه در سایت ثبت نام کنی و هر روز ما رو با نظرات و تجربیاتت همراهی کنی...
جمله تاکیدی امروز دوشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۰۹

جملات تاکیدی مثبت برای بالا بردن سطح عزت نفس و اعتماد به نفس می باشد ، جملات زیر را با قدرت و انرژی هر روز بارها و بارها با خود تکرار کنید تا تاثیر آن را در بلند مدت بر روی شکوفایی استعداد ها و توانایی های خود مشاهده کنید.

 • اکنون چیز های پوسیده و اوضاع و شرایط کهنه و روابط فرسوده را رها میکتم اکنون نظم الهی بر جهانم استقرار می یابد و پایدار می مانم.

احترام به حقوق حیوانات

انتشار : 1 سال گذشته

تمام جانداران اعم از انسان ، حیوانات ، حشرات ، آبزیان ، گیاهان و … با حقوق تعریف شده ای پا به این دنیا می گذارند ، حقوقی که از سوی خالق به مخلوق برای ادامه حیات و بقا به آن جاندار اعطا می شود ، حقوقی که گویی فقط نوع انسان گونه اش مهم و حیاتی است!
وقتی سخن از حقوق جاندارانی به غیر از اشرف مخلوقات ( انسان ) به میان می آید گویی همه گوش ها کر می شود …
همانگونه که پروردگار مهربان از آفرینش من و تو دوست مثبت اندیش هدفی داشته و رسالتی بر دوش من و توست بی شک در پس آفرینش هر موجود زنده ای حکمتی عظیم نهفته است که ما قدرت درک آنرا نداریم .
هر روز قلمرو زندگی این موجودات را چه در خشکی ، چه در دریا ، چه در کوه ، چه در جنگل و … کوچکتر می کنیم و این در حالیست که طبق عادت های منفی آموخته ایم که حیوانات فاقد درک و شعور و احساس هستند …

۲Post-Positive-Activities-10654894004

خوبست که ما به عنوان یک مثبت اندیش بیانیه جهانی حقوق حیوانات را بدانیم و به آن عمل کنیم و در صدد حمایت از حیوانات و کونه های مختلف جانواران باشیم :


بیانیه جهانی حقوق حیوانات

با توجه به منشاء یکسان زندگی تمامی موجودات که ریشه مشترک داشته و در مسیر سیر تکامل متنوع گشته اند و با توجه به اینکه تمام موجودات زنده دارای حق طبیعی هستند، هر حیوانی با سیستم عصبی، از حقوق ویژه ای برخوردار است.قطعا نقض قوانین و حتی بی خبری محض از این حقوق طبیعی، فجایع عظیمی نسبت به تخریب طبیعت انجام شده و همواره آدمیان به سمت ارتکاب انواع خشونتها نسبت به حیوانات سوق داده می شوند. باید توجه داشت که همزیستی گونه ها برای انسان نشانه ای است تا حق زندگی کردن دیگر گونه های حیوانات را به رسمیت بشناسد.

قطعا احترام گذاشتن انسان به حیوانات، جدا از احترام گذاشتن انسانها به یکدیگر نخواهد بود.

بدین وسیله اعلان می گردد که:

 • ماده یکم : تمامی حیوانات دارای حقوق مساوی برای زندگی کردن تحت عنوان تعادل زیستی هستند این حقوق مساوی، گونه های مختلف و خاصی را تحت الشعاع قرار نمی دهد.
 • ماده دوم : به حق زندگی تمامی حیوانات باید احترام گذاشته شود.
 • ماده سوم :
 1. اگر نیاز به کشتن حیوانی باشد این عمل باید آنی، بدون درد و بدون درک حیوان صورت گیرد.
 2. با جسد یک حیوان با شایستگی باید برخورد شود.
 3. حیوانات نباید در معرض برخوردهای بد واعمال بیرحمانه قرار گیرند.
 • ماده چهارم :
 1. حیوانات وحشی حق زندگی و تولید مـثل آزادانه در محیط طبیعی زیستگاهشان را دارند.
 2. محرومیت طولانی مدت از آزادی برای حیوانات وحشی، شکار کردن و ماهی گرفتن تجربی به عنوان سرگرمی و نیز هرگونه استفاده از حیوانات وحشی به دلایلی که حیاتی نباشد مغایر با این حق بنیادی است.
 • ماده پنجم :
 1. هر حیوانی که به انسان وابسته است باید به شایستگی نگهداری و مراقبت گردد.
 2. حیوانات وابسته به انسان تحت هیچ شرایطی نباید بطور غیر منصفانه ای ترک و یا کشته شوند.
 3. هر گونه ازدیاد نسل واستفاده از حیوانات باید طبق احترام به ساختار ویژه فیزیولوژی و رفتاری آن گونه باشد.
 4. در نمایشگاهها، نمایشها و فیلمهایی که حیوانات در آن شرکت دارند باید منزلت آنها محترم شمرده شود و عاری از هرخشونتی باشد.
 • ماده ششم :
 1. هرگونه آزمایش زجرآوری برروی حیوانات چه بصورت فیزیکی و چه روحی تجاوز به حقوق حیوانات محسوب می گردد.
 2. روشهای جایگزین باید پیشرفته بوده و اصولی انجام گیرند.
 • ماده هفتم : هرگونه عمل غیر ضروری که باعث مرگ حیوانی گردد یا هرگونه تصمیمی که منجربه این عمل گردد جنایت علیه زندگی تلقی می گردد.
 • ماده هشتم :
 1. هر گونه عمل مغایر با بقای گونه های حیوانات وحشی و یا هر گونه تصمیمی که منتهی به این امر گردد کشتار دسته جمعی تلقی می گردد.
 2. کشتار حیوانات وحشی، آلوده کردن و نابودی زیستگاهها یشان قتل عام محسوب میگردد.
 • ماده نهم :
 1. شرایط قانونی ویژه حیوانات و حقوق آنان توسط قانون مشخص می شود.
 2. محافظت و حفظ امنیت حیوانات بر عهده سازمانهای دولتی است.
 • ماده دهم : مراکز تربیتی و مدارس مکلف به آموزش مطالبی مبتنی بر احترام گذاشتن ، مراعات و درک حیوانات از دوران طفولیت به شهروندان خود هستند.

 

بیانیه جهانی حقوق حیوانات رسما در تاریخ ۱۵ اکتبر ۱۹۷۸ در شورای مرکزی یونسکو در شهر اریس اعلان گردید. مفاد این بیانیه توسط اتحادیه بین المللی حقوق حیوانات در سال ۱۹۸۹ مورد تجدید نظر قرار گرفت و در سال ۱۹۹۰ به رئیس مجمع عمومی یونسکو تسلیم گردید و در همان سال منتشر شد.

حالا ما به عنوان یک مثبت اندیش با چه کار هایی می تونیم به حقوق حیوانات احترام بزاریم ؟
کافیه برای دانستن جواب این سئوال در ادامه این مطلب همراه ما باشید  :

 1. محصولات ساخته شده از خز، چرم ، پشم و یا ابریشم رو خریداری نکنیم : با کاهش تقاضا برای این محصولات پرورش و کشتار حیوانات کمتر می شود چرا که برای به دست اوردن خز ،چرم و ابریشم باید حتما حیوانات کشته شوند و پوست ان ها کنده شود اگرچه برای به دست اوردن پشم گوسفند نیازی به کشتن ان ها نیست ولی گاهی اوقات تولید تجاری از پشم شامل شیوه های بسیار بی رحمی میشود که در نهایت به مرگ گوسفندان می انجامد.
 2. قبل از این که بخواهید محصولی رو خریداری کنید مطمئن شوید که برای ساختن ان محصول حیوانات رو ازار نداده باشند : ممکن است فکر کنید که این کار غیر ممکن است ولی بهتر است که بدانید دو تا از بزرگترین شرکت های لوازم ارایشی(رولون و اوون) به علت اعتراض گروهی از فعالان و به علت ازمایش های بسیار به روی حیوانات متوقف شدند پس این کار غیر ممکن نیست
 3. به جای خرید حیوانات می توانید حیواناتی را از پناهگاه ها دریافت کنید : هنگامی که شما از یک مغازه خریداری می کنید شاید به این معنی باشد که نژاد حیوانات برای شما خیلی مهم است در صورتی که اگر از یک پناهگاه دریافت کنید معلومه که قصد شما فقط کمک به حیوانات است و نژاد ان ها برای شما مهم نیست
 4. تحریم کردن باغ وحش ها، سیرک ها و انواع دیگر سرگرمی با حیوانات : به جای خرید بلیط باغ وحش ها و سیرک ها و کمک به اقتصاد انها، می توانید همان پول را برای یک پناهگاه حیوانات خرج کنید
 5. تغییر دادن رژیم غذایی خود به گیاهخواری و وگان: این بهترین و مستقیم ترین راه برای کمک به حیوانات است چرا که اگر از محصولات حیوانی کمتر استفاده شود،یعنی تقاضای کمتری برای کشتن حیوانات وجود دارد در نتیجه پرورش و کشتار حیوانات برای مصرف نسان هم کمتر خواهد شد.

 

میازار موری که دانه‌کش است ، که جان دارد و جان شیرین خوش است.
۲Post-Positive-Activities-10654894003

میازار موری که دانه‌کش است ، که جان دارد و جان شیرین خوش است.

فرهنگ مثبت استفاده احترام به حقوق حیوانات را بیاموزیم و آموخته های خود را به دیگران سهیم شویم ولی نه از راه نصیحت ، چون مدت هاست نصیحت کردن ، کارکرد سازنده خودش را از دست داده است ، ما به عنوان یک مثبت اندیش با عمل به این فرهنگ مثبت آن را به خانواده ، دوستان ، آشنایان ، اطرافیان و بخصوص فرزندانمان آموزش دهیم .

 

بــهنامیه سلام با فرکانس های بالای انرژی مثبت ، به شما دوست قدرتمندی که وارد سایت خودتون یعنی دهکده مثبت اندیشان شدی ، ورودتون رو خوشامد می گم و امیدوارم که ثانیه هایی سر شار از عشق و محبت رو بتونیم کنار هم در دهکده رقم بزنیم . من بهنام موسس و مدیر مسئول دهکده مثبت اندیشان و عضو کوچکی از خانواده مثبت اندیشان هستم. اگه قصد داری یه رنگ جدید به زندگیت بزنی ، رنگی سراسر عشق و شادی پیشنهاد می کنم هر روز با ما همراه باشی ... شاید دهکده یه سری کم و کاستی داشته باشه ولی اعضایی داره که قلب های مهربونشون گرمای دهکده رو تامین می کنه . دوست مثبت اندیشم با درج دیدگاه و نظرتون در پایان هر مطلب به من و تمامی بچه هایی که در دهکده مثبت اندیشان برای تهیه مطالب در حال تلاش هستند امید و انرژی می دید. دوستتون دارم لحظه لحظه هاتون مملو از شادی و عشق :)
مشاهده تمامی مطالب من

جملات تاکیدی مثبت

 • اکنون میدانم که خداوند میخواهد صاحب همه چیز باشم همه چیزهایی که دوست دارم و زندگی ما در این دنیا شکوفاتر می سازد.

مشاهده آرشیو کامل

لطیفه های مثبت

 • دنگول يه سگ فلج داشته، هر وقت دزد ميومده، سگه رو مي گذاشته توي فرغون و دنبال دزده مي‌دويده

مشاهده آرشیو کامل

ضرب المثل های مثبت

 • ضرب المثل آلماني : زيستن يعني تلاش كردن.

مشاهده آرشیو کامل

سخن بزرگان

 • آلبر کامو : روزگاری ، شأن و مقام تو پایین آمد ، ناامید مشو . آفتاب هر روز هنگام غروب پایین می رود تا بامداد روز دیگر بالا بیاید .ا

مشاهده آرشیو کامل

اثبات مثبت اندیشی

 • إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّکْرَ وَ إِنَّا لَهُ لَحافِظُونَ
  البته ما قرآن را بر تو نازل کردیم و ما هم آن را محققا محفوظ خواهیم داشت.
  نام کتاب آسمانی : قرآن
  نام و شماره سوره : سوره حجر– 15
  شماره آیه : 9
  جزء : 14

مشاهده آرشیو کامل

آیا میدانید که

 • آیا می دانید مقاوم ترین ماهیچه بدن انسان زبان است؟

مشاهده آرشیو کامل

عاشقانه های مثبت

 • خیلی حوصله جمع و تفریق و حساب و کتاب ندارم!
  ی ضرب میخوااااامت

مشاهده آرشیو کامل