به دهکده مثبت اندیشان خوش آمدید

یه سلام ویژه خدمت شما دوست قدرتمند و بی نظیر، ورود شما رو به دهکده مثبت اندیشان گرامی می داریم.
ما اعتقاد داریم حضور و آشنایی شما با دهکده مثبت اندیشان و آشنایی ما با شما به صورت اتفاقی و تصادفی نبوده و حتماً میل به تغییر مثبت و پیشرفتی در ناخودآگاه شما وجود داشته که باعث شده بالاخره سایت خودتون یعنی دهکده مثبت اندیشان رو پیدا کنید.
ما توی دهکده همه در کنار هم، هر روز تمرین می کنیم که صفات مثبت رو در خودمون تقویت کنیم و اعمال و صفات منفی مون رو کم رنگ کنیم. ما اینجا همه باهم مبلّغ فرهنگ مثبت اندیشی (واقع نگری مثبت) با ریشه الهی هستیم. اینجا برای زتدگی بهتر و سالم تر، شما از تجربیات ما و ما از تجربیات شما استفاده می کنیم؛ پس شما هر کسی که هستی ( کارگر، دکتر ، مهندس، باغبون، رفتگر، نقاش ، استاد، دانشجو، دانش آموز و …) اینجا حضورت و میزان سعی و عملت برای ایجاد تغییرات مثبت در درون خودت برای ما ارزش داره نه مدرک و مقام و میزان تحصیلاتت.
برای اینکه همراه این دهکده و ساکنین زیبا اندیشش باشی کافیه در سایت ثبت نام کنی و هر روز ما رو با نظرات و تجربیاتت همراهی کنی...
جمله تاکیدی امروز چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۴/۰۵

جملات تاکیدی مثبت برای بالا بردن سطح عزت نفس و اعتماد به نفس می باشد ، جملات زیر را با قدرت و انرژی هر روز بارها و بارها با خود تکرار کنید تا تاثیر آن را در بلند مدت بر روی شکوفایی استعداد ها و توانایی های خود مشاهده کنید.

 • هم اکنون نظم و آرامش کامل در اندیشه و کردارم برقرار می شود

روز جهانی کودک

انتشار : 4 سال گذشته

هرسال در ماه مهر روز جهانی کودک در حالی گرامی داشته می شود که کودکان بسیاری در گوشه و کنار جهان مورد بی مهری و آزار  قرار دارند و حقوق آنان پایمال میشود.کودکانی که درکشورهای آسیب دیده از جنگ و جنایات بشر، روزهای پر ترس و اضطرابی را همراه با انواع آسیبهای روحی و جسمی تجربه می کنند. کودکانی که در خانواده های فقیر زاده می شوند و از کمترین امکانات رفاهی  بی بهره اند.کودکانی که گرفتار والدینی بی مسئولیت و بی عاطفه اند و گرمای شیرین محبت را کم تر می چشند. کودکانی همچون کودکان کار ، کودکان یتیم ، کودکان محروم از مهر و محبت پدر ومادر و …
با این وجود هرسال در روز ۱۶ مهر، با امید به این که بزرگترها بیشتر به کودکان توجه کنند و یادشان  بیاید که آنان نیز حقوق خاص خود را دارند، مراسمی برپا می شود و هرسال شعاری تازه  برای کودکان ساخته می شود.
در مورد تاریخچه ی روز جهانی کودک شایان ذکر است که  در سال ۱۹۴۶ بعد از جنگ جهانی دوم انجمن عمومی سازمان ملل برای حمایت از کودکان مرکز یونیسف (صندوق کودکان سازمان ملل متحد) را ایجاد کرد و در سال ۱۹۵۳ یونیسف یکی از بخش های دائمی سازمان ملل شد و این چنین بود که ۸ اکتبر ۱۶ مهر ماه روز جهانی کودک نام گرفت.
داشتن خانه و کاشانه  آرامش و صلح  پدر و مادر مسئولیت پذیر تغذیه مناسب و تفریح و شادی کافی برخورداری از بهداشت و سلامت کامل و احساس امنیت و امید به آینده حق برخورداری از آموزش و یادگیری  همه و همه از حقوق اولیه و لازم و ضروری آنان است .
پیمان نامه حقوق کودک همه ی این تکالیف را به ما یادآور می شود و از ما می خواهد که بدان پایبند باشیم .این پیمان نامه که در سال ۱۹۸۹میلادی در سازمان ملل به تصویب رسیده و از سال ۱۹۹۰به اجرا درآمده دارای یک مقدمه و ۵۴ ماده است که چهار اصول پایه ای آن به شرح زیر است:

۱-هیچ کودکی نباید از تبعیض رنج ببرد.
۲-زمانی که در رابطه با کودکان تصمیم گیری می شود باید منافع عالیه آنان در راس قرار گیرد.
۳-کودکان حق حیات داشته و باید رشد کنند .
۴-کودکان حق دارند آزادانه عقاید و نظرات خود را ابراز کنند و در تمامی اموری که به آنها مربوط می شود این نظرات باید مورد توجه قرار گیرد.

وضعیت کودکان در سراسر جهان با صلح و دوستی و اجرای عدالت، بهبود می یابد ، دنیای کودکانه جز صمیمی ترین دنیاهاست که توش پر از عشق و امید و رویاهای رنگی رنگی ،ی مرحله از زندگی که همه ما آن رو گذراندیم و خیلی از ماها این کودک دوست داشتنی را با خودمون به دنیای بزرگی هم آوردیم و کلی باهاش دوست  هستیم .
هر کودک گلدانی است از زیباترین گل های معطر که خانه ها را به نزدیکترین بهار گره زده است پس خیلی باید مراقب این گل ها بود که رشد کنن و عشق و شادمانی را همه جا مثل بوی بهار پخش کنند .

امروز یه روز عالیه برای ما و بچه ها ، روز قشنگ کودک تبریک میگم به همه بچه های این کره خاکی
بچه های خوب روزتون مبارک .

۳ دیدگاه در “روز جهانی کودک”

 1. حسین قدیمی می‌گه:

  درود خداوند به شما عزیزان که حال من رو دگرگون کردید . ممنون و سپاسگذارم

  1+
 2. زینب ارام می‌گه:

  چقدر جالب منو و کودک درونم از این تاریخچه اطلاعی نداشتیم خیلی خوشمان امد بخاطر این اطلاعات سپاس دوست گرامی

  2+
 3. سمیه رستمی می‌گه:

  هزاران دورد بر شما دوستان مثبت اندیش و خوبم

  1+

جملات تاکیدی مثبت

 • من راهی گشوده برای جریان انرژی خلاق هستم

مشاهده آرشیو کامل

لطیفه های مثبت

 • به خنگول میگن اسم دکتری که پیشش میری چیه؟
  میگه: آقای ترابی . میپرسه اسم کوچیکش چیه؟ میگه فیزیو !

مشاهده آرشیو کامل

ضرب المثل های مثبت

 • ضرب المثل اسپانيايی : حسود به طرف ديگران تير می افکند و خود را زخمی می کند.

مشاهده آرشیو کامل

سخن بزرگان

 • دالای لاما : نيكو و آبرومند زندگي كن ، آنگاه ، به وقت سالخوردگي ، هنگامي كه به گذشته بيانديشي ، از زندگي ات ديگر بار لذت خواهي برد .

مشاهده آرشیو کامل

اثبات مثبت اندیشی

 • وَ ما يَسْتَوِي الْبَحْرانِ هذا عَذْبٌ فُراتٌ سائِغٌ شَرابُهُ وَ هذا مِلْحٌ أُجاجٌ وَ مِنْ کُلٍّ تَأْکُلُونَ لَحْماً طَرِيًّا وَ تَسْتَخْرِجُونَ حِلْيَةً تَلْبَسُونَها وَ تَرَي الْفُلْکَ فيهِ مَواخِرَ لِتَبْتَغُوا مِنْ فَضْلِهِ وَ لَعَلَّکُمْ تَشْکُرُونَ
  و هرگز آن دو دریا که آب این یک شیرین و گوارا و آن دگر شور و تلخ است یکسان نیستند ، با وجود این شما از هر دو ، گوشت تازه تناول می کنید و زیورها ( چون لؤلؤ و مرجان ) از آن استخراج کرده که در پوشیده و زیب و زیور تن می سازید ، و در آن کشتیها روان بینی تا از فضل خدا ( کسب و تجارت کرده و روزی ) طلبید و باشد که شکر گزار ( نعمتش ) گردید.
  نام کتاب آسمانی : قرآن
  نام و شماره سوره : سوره فاطر – 35
  شماره آیه : 12
  جزء : 22

مشاهده آرشیو کامل

آیا میدانید که

 • آیا می دانید فندك قبل از كبریت اختراع شد؟

مشاهده آرشیو کامل

عاشقانه های مثبت

 • به گمانم جیک جیک اول صبح گنجشک ها
  روی سیم تلفن دوستت دارم هایی ست
  که شب قبل، از خطوط گذشته و به دلها رسیده

مشاهده آرشیو کامل