به دهکده مثبت اندیشان خوش آمدید

یه سلام ویژه خدمت شما دوست قدرتمند و بی نظیر، ورود شما رو به دهکده مثبت اندیشان گرامی می داریم.
ما اعتقاد داریم حضور و آشنایی شما با دهکده مثبت اندیشان و آشنایی ما با شما به صورت اتفاقی و تصادفی نبوده و حتماً میل به تغییر مثبت و پیشرفتی در ناخودآگاه شما وجود داشته که باعث شده بالاخره سایت خودتون یعنی دهکده مثبت اندیشان رو پیدا کنید.
ما توی دهکده همه در کنار هم، هر روز تمرین می کنیم که صفات مثبت رو در خودمون تقویت کنیم و اعمال و صفات منفی مون رو کم رنگ کنیم. ما اینجا همه باهم مبلّغ فرهنگ مثبت اندیشی (واقع نگری مثبت) با ریشه الهی هستیم. اینجا برای زتدگی بهتر و سالم تر، شما از تجربیات ما و ما از تجربیات شما استفاده می کنیم؛ پس شما هر کسی که هستی ( کارگر، دکتر ، مهندس، باغبون، رفتگر، نقاش ، استاد، دانشجو، دانش آموز و …) اینجا حضورت و میزان سعی و عملت برای ایجاد تغییرات مثبت در درون خودت برای ما ارزش داره نه مدرک و مقام و میزان تحصیلاتت.
برای اینکه همراه این دهکده و ساکنین زیبا اندیشش باشی کافیه در سایت ثبت نام کنی و هر روز ما رو با نظرات و تجربیاتت همراهی کنی...
جمله تاکیدی امروز چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۳۰

جملات تاکیدی مثبت برای بالا بردن سطح عزت نفس و اعتماد به نفس می باشد ، جملات زیر را با قدرت و انرژی هر روز بارها و بارها با خود تکرار کنید تا تاثیر آن را در بلند مدت بر روی شکوفایی استعداد ها و توانایی های خود مشاهده کنید.

 • من در مسیر رسیدن به اهدافم مصمم هستم و کائنات هم به یاریم خواهند آمد

گام چهارم یک خواب عالی

انتشار : 3 سال گذشته

دوستان قدرتمند ، همراهان پر انرژی دهکده مثبت اندیشان به گام چهارم مثبت اندیشی با نام یک خواب عالی خوش آمدید .
در گام های گذشته به این موضوع رسیده بودیم که باید در صدد تقویت خصوصیات مثبت و همچنین کم رنگ نمودن خصوصیات منفی برآییم ، برای اینکه بتونیم انرژی کافی را برای انجام این فعالیت ها داشته باشیم ابتدا باید یاد بگیریم که چگونه یک روز عالی را بسازیم ! بله درست شنیدید روز عالی ساختنیه نه اومدنی !
خیلی ها بر این باورند که که صبح خوب ، عالی ، بد و یا افتضاح از زمانی شروع می شه که صبح چشم باز می کنیم ، در صورتی که من مخالف این موضوع هستم و اعتقاد دارم برای داشتن یک روز عالی باید ذهن رو پیش از بسته شدن چشم ها در شب هنگام خواب آماده ساختن یک روز عالی کنیم !
امروز قرار در گام چهارم این موضوع را بررسی کنیم که چگونه می توانیم هر شب یک خواب عالی داشته باشیم ؟
یه سری موارد هست که اگه بتونید انجام بدید تاثیر و جواب خیلی بهتری از این مرحله خواهید گرفت ولی اگر هم توانایی تامین شان نبود نمی تونه جلوی ما رو برای ساختن یک خواب عالی بگیره !
خوب دوستان مثبت اندیشانم با هم با یک لبخند و نفس عمیق می ریم به سراغ مراحل ، یادتون باشه که مراحل را با آرامش ، صبوری و با قدرت انجام دهید :

 1. قبل از ورود به رختخواب به دستشویی بروید : اگر شب‏ها پیش از خواب به دستشویی بروید، در طول شب دیگر نیاز به تخلیه مواد زائد بدن نخواهید داشت. (ضروری)
 2. قبل از ورود به رختخواب درصورت امکان لباس سفید آزاد ( اگر نبود رنگ های روشن ) به تن کنید : اینکار باعث راحتی و آرامش بدنتان می شود.
 3. با تجسم پنج ثانیه ای هر یک از کلمات پروردگار مهربان ، آرامش ، شادی ، مهربانی ، عشق ، راحتی به مقدار لازم آب بنوشید. (ضروری)
 4. در نزدیکی خود شمع روشن کنید : به طوری که برای خاموش کردن آن نیازی به برخاستن نباشد.
 5. عود روشن کنید : بوی خوش عود به روح شما آرامش میبخشد ، هاله شما را از انرژی های منفی پاک میکند و شما را آماده انجام مراقبه و دریافت یا انتقال انرژی مینماید.
 6. آهنگ خیلی خیلی آرومی را انتخاب کنید و توسط هدفون و با صدای خیلی خیلی کم در گوش خود قرار دهید.
 7. تلفن همراه ، تبلت یا هر چیزی که می تواند حواس شما را پرت کند از خود دور کنید. (ضروری)
 8. در رختخواب خود به صورت چهار زانو بنشینید. (ضروری)
 9. چند نفس عمیق دیافراگمی بکشید : از طریق بینی ریه خود را تا حد ممکن از هوا پر کنید و بعد خیلی خیلی آرام در پنج شماره آن را از دهان خود خارج نمایید ، اینقدر اینکار را تکرار کنید تا ذهن شما آرام شود. (ضروری)
 10. به آرامی در جای خود به پشت دراز بکشید : می توانید دست های خود را بر روی هم در بین سینه و شکم خود قرار دهید. (ضروری)
 11. حال چشمان خود را ببندید و سعی کنید حداقل سه اتفاق خوبی که امروز برای شما رخ داده را به خاطر بیاورید و آن ها را مرور کنید. (ضروری)
 12. خداوند بزرگ و مهربان را به خاطر آن سه موضوع شکر بگویید : اگر تعداد اتفاقات مثبت امروز شما به سه عدد نمی رسد هیچ ایرادی ندارد و خداوند مهربان را به تعداد دفعات دلخواه شکر بگویید. (ضروری)
 13. بعد از پایان شکرگزاری اتفاقات امروز ، بدن خود را مجسم کنید و از نوک پاها شروع به شکرگزاری قسمت به قسمت و جزء به جزء بدن خود نمایید. (ضروری)
  خدایا به خاطر ناخن پایم شکر ، خدایا به خاطر موی روی انگشتان پایم شکر ، خدایا به خاطر کف پایم شکر ، خدایا به خاطر زخم لای انگشت پای راستم که در حال بهبود است شکر و … آنقدر این شکر گذاری را ادامه دهید داد تا به خواب فرو بروید.

با انجام قسمت های بالا به طور حتم  یک خواب عالی تر نسبت به شب های پیش خواهید داشت ، و در گام بعدی به شما خواهیم گفت که یک خواب عالی چگونه ضامن یک روز عالی خواهد شد.
شما هم با درج نظرات و تجربیات خودتان در مورد این گام و تاثیراتش بر روی خود ، به ما برای ادامه این گام های مثبت اندیشی انرژی و انگیزه بدهید.

 

نکته مهم : خوب این مرحله شماره چهارم آموزش گام به گام مثبت اندیشی بود، امیدوارم که تونسته باشم خیلی روان مطلب را به ذهن شما انتقال بدم . خوب دوستان قدرتمند من لطفاً وارد اکانت های خودتون بشید و بعد در پایین همین مطلب در قسمت نظرات ، نظرتون و یا تجربه شخصی تون از افکار منفی و باورهای منفی تون اعلام کنید و بگید که تصمیمتون بعد از خوندن این مطلب برای آینده چیه ؟!

خوب برای اینکه بتونیم شما رو از مراحل گام به گام مطلع تون کنیم دعوت می کنیم به کانال رسمی دهکده مثبت اندیشان در برنامه تلگرام بپیوندید . جهت ورود به کانال دهکده روی آی دی زیر کلیک کنید و توسط برنامه تلگرام ( حتماً به آخرین نسخه بروز رسانی شده باشد. ) آنرا اجرا کنید .
ID : @Mosbatandishan

 

بــهنامیه سلام با فرکانس های بالای انرژی مثبت ، به شما دوست قدرتمندی که وارد سایت خودتون یعنی دهکده مثبت اندیشان شدی ، ورودتون رو خوشامد می گم و امیدوارم که ثانیه هایی سر شار از عشق و محبت رو بتونیم کنار هم در دهکده رقم بزنیم . من بهنام موسس و مدیر مسئول دهکده مثبت اندیشان و عضو کوچکی از خانواده مثبت اندیشان هستم. اگه قصد داری یه رنگ جدید به زندگیت بزنی ، رنگی سراسر عشق و شادی پیشنهاد می کنم هر روز با ما همراه باشی ... شاید دهکده یه سری کم و کاستی داشته باشه ولی اعضایی داره که قلب های مهربونشون گرمای دهکده رو تامین می کنه . دوست مثبت اندیشم با درج دیدگاه و نظرتون در پایان هر مطلب به من و تمامی بچه هایی که در دهکده مثبت اندیشان برای تهیه مطالب در حال تلاش هستند امید و انرژی می دید. دوستتون دارم لحظه لحظه هاتون مملو از شادی و عشق :)
مشاهده تمامی مطالب من

۲۷ دیدگاه در “گام چهارم یک خواب عالی”

 1. نگار هدايتي نگار هدايتي می‌گه:

  من فوق العاده قدرتمندم و مطمئنم که موفق خواهم بوووود ??

 2. فاطمه ج فاطمه ج می‌گه:

  سلام (:
  یه چندبار دیگه امتحان کردم و اتفاقای خوب یادداشت کردم
  این دفعه واقعا خوب بود و تونستم فکرمو به سمت اتفاقای خوب اون روز متمرکز کنم…
  البته قبلش یه چند تا جوک و لطیفه خوندم که روم تاثیر گذاشت و واقعا هم باید اطراف آروم باشه ….
  من یه شب تلوزیون تا آخر صداشو قطع کردم و گذاشتم فقط روشن باشه و یه فیلم پلیسی جنایی بود بعد خوابیدم اصلا حس خوبی نداشت انگار ضمیر ناخداگاه می فهمه تلوزیون داره چی نشون میده …ی بار دیگه هم همین کار کردم و کانال مستند آفرینش گذاشتم و مثل قبل صدای تلوزیون قطع کردم بعد گام چهارم انجام دادم و خوابیدم ….
  این بار حس خوبی داشتم….برام جالبه که امواج مختلف روی ذهن و فکر ادم تاثیر میزاره و میشه گفت ریتم زندگیمونو تغییر میده….
  البته من بازم با شیوه های دیگه آزمایش میکنم ببینم دیگه چه مواردی بر انسان تاثیرگذاره…
  با سپاس

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   فاطمه عزیز سلام ، خیلی خوشحالم که تجربیات خودتون رو با بنده و سایر مثبت اندیشان به اشتراک می گذارید ،
   تجربه شما کاملاً درسته و به امید خدا در گام های جلوتر به تاثیر فیلم ، صوت و عکس های منفی بر روی خود آگاه و نا خودآگاهمون خواهیم پرداخت

 3. آرزو می‌گه:

  سلام به همه ی دوستای مثبت اندیش .
  من هنوز نتونستم گام چهارم رو خیلی خوب انجام بدم.به نظر من مراقبه باید توی یک حالت ثابت انجام بشه تا تاثیرش بیشتر باشه.شما گفتید اول چهار زانو بنشید بعد دراز بکشید.من وقتی بعداز نشستند وانجام مراحل دراز میکشم احساس میکنم اون حالت ارامش و مراقبه به هم میخوره.به نظر من اگه از اول دراز بکشی توی رختخواب و همه ی مراحل از اولش توی اون حالت انجام بدی و بدنت دیگه تکون نخوره تا بخواب بری خیلی بهتره

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   آرزوی عزیز سلام ، دوست خوبم فقط مرحله ۸ و ۹ به صورت چهار زانو هست و بقیه مراحل بعدی به صورت دراز کش هستند دوست من ، یکبار دیگه با دقت مطالعه کنید متوجه موضوع می شوید :)

 4. بهار می‌گه:

  مرسی ازلطفتون همین الان گامهای قبل رومطالعه کردم ازین به بعدپرقدرت وهدفمندباهمه دوستان همراه میشم پیش بسوی مثبت اندیشی…

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   بسیار عالی بهار عزیز ، خوشحالم از اینکه به جمع ما پیوستید :)

 5. عسل ر عسل ر می‌گه:

  عالی بود، مطمیننا شکرگزاریمیتونه تاثیر مثبتی بهمراه داشته باشه و انسان رو آروم میکنه
  چون به همه ی چیزهایی که داریم توجهمون جلب میشه، نه چیزهایی که نداریم

  ممنون بهنام عزیز
  فقط برام یه سوال پیش اومد و سوالم اینه که نیاز نیست بعد ار شکرگزاری با ارزوهامون رویا بسازیم و با اون رویا بخواب بریم!؟

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   عسل عزیز سلام ، دوست خوبم دلیل از این شکر گذاری دیدن ریز ترین اتفاقات مثبت هر روزه و جز مهمترین فاکتورهای یک مثبت اندیشه !
   پس این کار رو تا زمانی که بتونید جز به جز اتفاقات روزانتون رو یادآوری کنید و خدا رو به خاطرش شکر کنید باید در الویت قرار بدید …
   خوب بعد از اینکه توانایی این امر رو پیدا کردید و در ساعت مناسبی وارد رختخواب شدید می تونید تایمتون رو برای هر جفتش قرار بدید :)

 6. فاطمه ج فاطمه ج می‌گه:

  سلام دوباره (:
  من این گام رو انجام دادم ولی فقط شب اول خیلی خوب بود وصبح هم سرحال بودم اما شب بعدش فکرم رو نمیتونستم روی حرفهام متمرکز کنم یعنی فکرهای اشتباه یا اتفاقای بد اون روز به ذهنم میومدن نه اتفاق خوب…هر چقدر هم سعی کردم فکرم رو به سمت اتفاقای خوبی که برام افتاده بکشونم نشد…
  شب سوم هم امتحان کردم این دفعه هم چون خیلی از کار خسته بودم خیلی زود خوابم برد و صبح روز بعد هم خیلی کسل بودم …نمیدونم چرا نشد که ادامه بدم
  تشکر از شما

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   فاطمه عزیز سلام ، دوست خوبم اگر فکر می کنید که فراموشتون می شه یک دفترچه کوچیک بردارید و اتفاقات خوب هر روز رو ( آب و هوا ، دیدن یه دوست ، یه موسیقی قشنگ و … ) رو داخلش همون موقع یاداشت کنید و شب قبل از ورود به رختخواب همشون رو با خودتون مرور کنید ، و اینکه همنطور که توی گام های گذشته گفتیم تکرار و استمرار باعث میشه شما این عمل رو به سادگی انجام بدید پس پر انرژی ادامه بدید تا به موفقیت دست پیدا کنید :)

 7. بهار می‌گه:

  سلام من تازه واردسایتتون شدم مطالبتون عالی وجالب هستندازین به بعدمن هم روشهای شماروامتحان میکنم چون واقعااحتیاج دارم به اینکه یه ذهن اروم وتهی ازانرژی وافکارمنفی روداشته باشم ممنون ازمطالب مفیدتون واقعافوق العاده هستند

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   بهار عزیز سلام ، دوست خوبم پیشنهاد می کنم اگر قصد همراهی با ما رو دارید گام های گذشته رو هم مطالعه کنید تا بتونید قدرتمند همراه ما ادامه بدید و به موفقیت دست پیدا کنید :)

 8. فاطمه ج فاطمه ج می‌گه:

  سلام به شما (:
  گام چهارم مثل گامهای قبل خوب و جالب بود ….منتظر گامهای بعدی هستم
  با کمال سپاس

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   فاطمه عزیز سلام ، خوشحال می شیم که این گام رو انجام بدید و تجربتون رو به ما و همه اعضای دهکده اعلام کنید :)

 9. زهرا ز زهرا ز می‌گه:

  سلااااامی سرشار از انرژی به شما دوستان مثبت اندیشم.
  چند وقته که با شکرگزاری قبل از خواب و یاداوری اتفاقات خوب طول روز فردایی سرشار از انرژی مثبت رو برای خودم ایجاد میکنم.و خیلی خوشحالم که با نکات جدیدی اشنا شدم و مطمین هستم با انجام این نکات میتونم روزی عااالی وسرشار از انرژی روبرای خودم رقم بزنم.خوشحالم که تو جمع شما عزیزان هستم.بی نهایت ازتون سپاسگزارم.

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   زهرای عزیز سلام ، خوشحالم که قبلاً این گام رو درک کردید و باید بگم که این گام بیشترین نتیجش برای شروع یک روز خوبه دوست من و ایشالا در گام های بعدی خواهیم گفت که چه کنیم که در طول روز انرژی مثبت بیشتری کسب کنیم و انرژی منفی کمتری جذب کنیم :)

 10. فریبا عباسی فریبا عباسی می‌گه:

  همیشه خواب شب رو به منزله پایان فیلم امروز میدیدم و فردا رو قسمت جدیدی از سریال زندگی که کمتربه اتفاقات قسمت قبل میپردازه.
  ممنون از گام چهارم فوق العاده بود

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   فریبای عزیز چه تعبیر قشنگی دوست خوبم ، متشکرم از اینکه همراه ما هستی دوست قدرتمندم :)

 11. آرزو می‌گه:

  سلام اقا بهنام عزیز عذرخواهی میکنم لینک تماس با ما سایت باز نمیشه .اگر واستون مقدور ایمیلتونو بدید

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   دوست خوبم به خاطر اختلال به وجود آمده عذر خواهی می کنم و یک ایمیل برای شما ارسال کردم :)

 12. آرزو می‌گه:

  سلام ممنون خیلی جالب بود.فقط مگه قرار نبود تو این گام به اصلاح خصوصیات منفی برسیم.تو گام قبلی گفته بودید.

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   آرزوی عزیز سلام ، دوست خوبم برای تغییر خصوصیات منفی نیاز به تامین انرژی از یک منبع بی پایان (پروردگار) و همچنین فراهم سازی شرایط جذب انرژی مثبت هستیم ، بعد از گام بعدی که ساختن یک روز عالی هست به آرامی خواهیم آموخت که چگونه در صدد تغییرات بپدر درون خودمان برآییم . مراحل را هر روز تکرار و تمرین کنید تا شروع مرحله بعد. :)

 13. فاطمه معقول می‌گه:

  بسیار عالی بود
  همچنین قبل از خواب همه ی فکرهای منفی را از ذهن پاک کنید. مثل لباسی که در زمان آویزان کردن جیبهای لباس آن را خالی می کنیم تا شکیل و زیبا باقی بماند. پیش از خواب صفحه ذهن را از هر تفکر منفی که حاصل یک روز پر کار بوده پاک کنید تا در روز بعد با انرژی به استقبال شروعی نو روید…

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   فاطمه عزیز ، از این که تجربه خودتون رو خیلی کامل با سایرین درمیان گذاشتید از شما سپاسگذارم :)

 14. میترا وکیلی میترا وکیلی می‌گه:

  واااااای چه عالی بیشتر این موارد رو من قبل خواب رعایت میکنم و همیشه روز پر انرژی دارم قدرت شکرگزاری به قدری زیاد هست که تاثیر فوق العاده ای داره روی من :)
  گام چهارم ی گام بی نظیر هست که من با مواردی که امشب یاد گرفتم بهتر عمل میکنم چون خواب عالی میتونه ی قدم عالی برای استارت ی روز عالی باشه
  سپاس از شما

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   میترای عزیز ، از لطف شما سپاسگذاریم دوست خوبم و خوشحالم که قبلاً تجربه این مرحله رو داشتید :)

جملات تاکیدی مثبت

 • من در مسیر رسیدن به اهدافم مصمم هستم و کائنات هم به یاریم خواهند آمد

مشاهده آرشیو کامل

لطیفه های مثبت

 • دنگول زنگ ميزنه پيتزا فروشي ميگه يه پيتزا مي خواستم.
  فروشنده ميگه . به نام … ؟
  دنگول ميگه : آخ آخ . ببخشيد .به نام خدا ، يه پيتزا مي خواستم

مشاهده آرشیو کامل

ضرب المثل های مثبت

 • ضرب المثل بلغارستاني : تا زماني که انسان سالم است حتي آب ، نوشابه اي است خوش طعم.

مشاهده آرشیو کامل

سخن بزرگان

 • آنتونی رابینز: نیرویی است که زندگی شما را شکل می دهد این نیرو است که تعیین می کند چه کارهایی از نظر شما ممکن ، یا غیر ممکن است ، از چه چیزهایی اجتناب کنید ، چگونه فکر کنید و چه واکنشهایی نشان دهید. این نیرو ، عقیده ای است که درباره هویت خود دارید .

مشاهده آرشیو کامل

اثبات مثبت اندیشی

 • * الَّذِينَ يُنفِقُونَ فِي السَّرَّاء وَالضَّرَّاء وَالْكَاظِمِينَ الْغَيْظَ وَالْعَافِينَ عَنِ النَّاسِ وَاللّهُ يُحِبُّ الْمُحْسِنِينَ
  همان ها كه در راحتی و رنج انفاق می ‏كنند و خشم خود را فرو می ‏برند و از مردم در می ‏گذرند و خداوند نیكوكاران را دوست دارد
  نام کتاب آسمانی : قرآن
  نام و شماره سوره : سوره آل عمران – 3
  شماره آیه : 134
  جزء : 4

مشاهده آرشیو کامل

آیا میدانید که

 • آیا می‌دانید که بیشتر سردردهای معمولی از کم نوشیدن آب است.

مشاهده آرشیو کامل

عاشقانه های مثبت

 • تمام اصل‌های حقوق بشر را خواندم
  و جای یک اصل را خالی یافتم
  و اصل دیگری را به آن افزودم
  عزیز من،
  اصل سی و یکم :
  هرانسانی حق دارد هر کسی را که میخواهد
  دوست داشته باشد.

مشاهده آرشیو کامل