به دهکده مثبت اندیشان خوش آمدید

یه سلام ویژه خدمت شما دوست قدرتمند و بی نظیر، ورود شما رو به دهکده مثبت اندیشان گرامی می داریم.
ما اعتقاد داریم حضور و آشنایی شما با دهکده مثبت اندیشان و آشنایی ما با شما به صورت اتفاقی و تصادفی نبوده و حتماً میل به تغییر مثبت و پیشرفتی در ناخودآگاه شما وجود داشته که باعث شده بالاخره سایت خودتون یعنی دهکده مثبت اندیشان رو پیدا کنید.
ما توی دهکده همه در کنار هم، هر روز تمرین می کنیم که صفات مثبت رو در خودمون تقویت کنیم و اعمال و صفات منفی مون رو کم رنگ کنیم. ما اینجا همه باهم مبلّغ فرهنگ مثبت اندیشی (واقع نگری مثبت) با ریشه الهی هستیم. اینجا برای زتدگی بهتر و سالم تر، شما از تجربیات ما و ما از تجربیات شما استفاده می کنیم؛ پس شما هر کسی که هستی ( کارگر، دکتر ، مهندس، باغبون، رفتگر، نقاش ، استاد، دانشجو، دانش آموز و …) اینجا حضورت و میزان سعی و عملت برای ایجاد تغییرات مثبت در درون خودت برای ما ارزش داره نه مدرک و مقام و میزان تحصیلاتت.
برای اینکه همراه این دهکده و ساکنین زیبا اندیشش باشی کافیه در سایت ثبت نام کنی و هر روز ما رو با نظرات و تجربیاتت همراهی کنی...
جمله تاکیدی امروز شنبه ۱۳۹۸/۰۱/۳۱

جملات تاکیدی مثبت برای بالا بردن سطح عزت نفس و اعتماد به نفس می باشد ، جملات زیر را با قدرت و انرژی هر روز بارها و بارها با خود تکرار کنید تا تاثیر آن را در بلند مدت بر روی شکوفایی استعداد ها و توانایی های خود مشاهده کنید.

 • در وجود من عظمت و بزرگی نهفته است

اهدای سلول های بنیادی

انتشار : 4 سال گذشته

پنج شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ هم طبق معمول به تعهدم خودمون برای انجام یک عمل مثبت عمل کردیم ، به همراه اعضا و هواداران دهکده مثبت اندیشان سری به مرکز اهدای سلول های بنیادی غیر خویشاوند بیمارستان شریعتی تهران زدیم و با اهدای فقط ۱۰ سی سی از خون خودمون در لیست انتظار اهدا کنندگان سلول های بنیادی قرار گرفتیم.

Plus-News131651626544Plus-News131651626543 Plus-News131651626545

در این برنامه حدوداً  ۳۷ نفر از دوستان مثبت اندیش با حضورشون گرما بخش محفل دهکده بودند ، هر کدام از مراجعه کنندگان چیزی کمتر از ۱۵ دقیقه برای اتمام اهدای ۱۰ سی سی خون زمان صرف می کردند و این موضوع باعث تعجب بعضی از شرکت کنندگان شده بود.
در این برنامه با مادر و پدری آشنا شدیم که فرزندانشون در لیست انتظار سلول های بنیادی غیر خویشاوند بودند ، هر دوی این والدین از گروه دهکده به خاطر این حرکت قشنگشون سپاسگذاری کردند …
می گفتند خیلی وقته که منتظر اهدا کننده ای هستند که از لحاظ ژنتیکی به فرزندشون بخوره …

اگر شما دوستان قدرتمندم در برنانه اهدای سلول های بنیادی شرکت نکردید توصیه می کنم در ادامه مطلب با ما همراه باشید ، شاید شما هم نجات دهنده جان هم نوعی بودید …

سلول بنیادی چیست و چرا مهم هست ؟
سلولهای بنیادی،سلولهایی با توان بالا هستند که قابلیت تکثیر و خودنوسازی بالادارند.تا بحال دو نوع سلول  بنیادی مختلف در بدن شناسایی شده است:

۱ )    سلولوهای بنیادی خونساز  

۲)  سلولهای بنیادی مزانشیمال.

محل استقرار این سلولها در فضای مغز استخوان می باشد.تاکنون بیش از ۶۰ نوع بیماری کشنده و صعب الاعلاج با استفاده از روش پیوند سلولهای بنیادی خونساز درمان پذیر شده اند.ولی مطالعات بالینی بسیاری نیز در زمینه استفاده از سلولهای بنیادی مزانشیمی در حال انجام است. وظیفه بانک سلولهای بنیادی ایران یافتن دهنده سازگار برای گروهی از بیماران است که بیمارشان با سلولهای بنیادی خونساز قابل علاج می باشد ولی دهنده سازگار در خانواده خود ندارند.

این ۶۰ نوع بیماری در ۵ گروه اصلی قرار می گیرند:

۱)   بیماریهای خونی بد خیم مثل لوسمی ها و لنفوم ها و…

۲)    بیماریهای خونی غیر بدخیم مثل آنمب آپلاستیک،تالاسمی ماژور،آنمی فانکونی و …

۳)   بیماریهای نقص ایمنی ارثی مثل SCID،LAD، ویسکوت آلاریچ و…

۴)   نقائص ارثی متابولیسم مثل استئوپتروز، موکوپلی ساکاریدوز و …

۵)   تومورهای جامد مثل نوروبلاستوم  و…

سالانه هزاران نفر دچار بیماریهای کشنده‌ای مثل سرطان خون می‌شوند که برای تعداد زیادی از این بیماران تنها درمان نجات بخش، استفاده از روش درمانی پیوند سلولهای بنیادی خونساز می‌باشد. پیوند سلولهای بنیادی از فرد دهنده سالم و سازگار صورت می پذیرد ولی تنها ۳۰% بیماران در میان بستگان خود دهنده پیدا می‌کنند و برای بقیه تنها شانس برای زنده ماندن دریافت پیوند از فردی است که با وی هیچ نسبت خویشاوندی ندارند.

فرد داوطلب
تمام افراد بین ۱۸ تا ۵۵ سال که آمادگی اهدای سلولهای بنیادی به هر فرد نیازمند را داشته باشند می توانند عضو بانک داوطلبین اهدای سلولهای بنیادی شوند. به طور کلی فرد دهنده باید دارای سلامت جسمی باشد و بیماری خاصی نداشته باشد. از فرد داوطلب در ابتدا نمونه خون گرفته شده و آزمایش تعیین HLAانجام میشود. نتیجه آزمایش برای بررسی سازگاری با فرد بیمار نیازمند استفاده خواهد شد. اطلاعات شما به صورت محرمانه میباشد و تنها برای جستجو استفاده خواهد شد.
اهدای سلولهای بنیادی

در صورتی که برای اهدای سلولهای بنیادی انتخاب شوید ابتدا آزمایشات لازم برای تایید سلامت شما انجام خواهد شد و پیوند پنج روز متوالی میباشد که برای چهار روز داروی G-CSFبه صورت زیر جلدی تزریق خواهد شد. این کار برای افزایش تعداد سلولهای بنیادی در گردش خون محیطی و تسهیل در امر جمع آوری سلولهای بنیادی می باشد. سپس در روز جمع آوری به مدت ۶-۳ ساعت سلولهای بنیادی توسط دستگاه جمع آوری خواهند شد. در روش دیگر سلولهای بنیادی مستقیماً از مغز استخوان و تحت بیهوشی جمع آوری می‌شوند.

 بر اساس گزارشات، اهدای سلولهای بنیادی برای فرد اهدا کننده هیچ خطر و عارضه ای به همراه ندارد. و سلولهای برداشت شده توسط بدن در عرض چند روز جایگزین میشوند.

بیاییم همه دست به دست هم بدهیم و برای یاری رساندن به این عزیزان با گذاشتن تنها نیم ساعت از وقتمان و انجام یک آزمایش ساده خون عضوی از این بانک سلول بنیادی شویم ، در حال حاضر تعداد جمعیت ثبت نام شده بسیار پایین می باشد.

داوطلب هستید ؟

اگر داوطلب پیوستن به جمع اهدا کنندگان زندگی هستید در قسمت بعد برای شما عزیزان لیست مراکز اهدای سلول های بنیادی متصل به باینک جهانی را قرار خواهیم داد :

 

* مراکز اهدا سلول بنیادی *

تهران : بانک اهدا سلولهای بنیادی بیمارستان شریعتی (مرتبط با سیستم بانک اهداکنندگان جهانی)
آدرس : تهران ، خیابان کارگر شمالی ، بیمارستان شریعنی ، ضلع جنوبی بیمارستان شریعتی بانک اهداکنندگان سلولهای بنیادی
شنبه تا چهارشنبه : ازساعت ۸ تا ۱۳
پنجشنبه ها : ازساعت۸ تا ۱۲
سایت اینترنتی:
iscdp.tums.ac.ir
شماره تماس
۰۲۱-۸۸۳۵۳۰۲۸
۱۰۶داخلی


تهران : بانک اهدا سلولهای بنیادیمرکز سپاس
آدرس : تهران ، بزرگراه شهید همت ، جنب برج میلاد ، سازمان انتقال خون ایران ، مرکز اهدای سلولهای بنیادی خونساز(سپاس)

سایت جهت ثبت نام اینترنتی :
iscdr.ibto.ir
شماره تماس :
۰۲۱-۸۸۶۰۱۵۰۱_۳۰
داخلی ۲۱۴۶


در شهرستانها ، مراکزی برای این امر آمادگی فعالیت داشته و برای اطلاع دقیق تر از نحوه ی انجام آن هموطنان ما در این شهرها ، باید با مسولین این مراکز در ارتباط باشند

سنندج : بانک اهدا سلولهای بنیادی بیمارستان شریعتی تهران در سنندج
آدرس : سنندج ، خیابان حافظ (شریف آباد)، طبقه فوقانی مسجد ادب، انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان استان کردستان
جهت ثبت نام و انجام آزمایش خون دارای نمایندگی است و در این مکان نیز ثبت نام انجام میگیرد.
سایت اینترنتی: kurdcps.com
شماره تماس جهت هماهنگی:
۰۸۷۳۳۶۶۳۱۰۰
۰۸۷۳۳۶۲۶۷۹۸


مشهد : مرکز اهدا سلول بنیادی بیمارستان منتصریه مشهد
آدرس : مشهد-خیابان امام خمینی-امام خمینی۲۵-خیابان گلستان-مقابل سالن همایشات صدا و سیما
شماره تماس:
۰۵۱۳۲۲۹۱۹۶۳
داخلی ۱۰۰۴ یا ۱۰۳۷

لیــــــــــــــــــــــــــــــنک ثــــــــــــــــــــــــــبت نام


شیراز : مرکز اهدا سلول بنیادی درمانگاه شهید مطهری شیراز
آدرس : شیراز ، میدان نمازی-درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی شهید مطهری، آزمایشگاه شهید مطهری، آزمایشگاه سیتوژنتیک ، مرکز اهدا سلول بنیادی

سایت اینترنتی: motahari.sums.ac.ir
شماره تماس جهت هماهنگی:
۰۷۱۳۶۱۲۱۰۸۴


بابل : بیمارستان کودکان امیرکلا.مسئول بخش سلول های بنیادی و مغز و استخوان
شماره تماس:
۰۱۱-۳۲۳۴۲۱۵۱-۵
۰۱۱-۳۲۳۵۴۹۵۱-۴

توضیح : برخی از این مراکز فعلا با بیمارستان شریعتی تهران لینک نشده اند و برای پیگیری از روند فعالیت آنها و اطلاع از جزییات، باید با مسولین مراکز در تماس باشید

اطلاعات مورد نیاز برای تکمیل فرم های مربوطه :

پرسشنامه جمع‌آوری اطلاعات داوطلبین اهدای سلول‌های بنیادی

اطلاعات فردی داوطلب
نام*:Name: نام خانوادگی*:Family: نام پدر*:
شماره شناسنامه: کد ملی*: تاریخ تولد*:
محل تولد: قومیت (فارسی، آذری و…): О مرد          О زن
وزن: قد: گروه خونی:
تأهل: تحصیلات / شغل : دین (اختیاری):
تعداد فرزند: نحوه آشنایی با بانک:
مشخصات تماس*: توجه: لطفا در صورت تغییر مشخصات تماس، بانک را مطلع کنید.
تلفن ثابت: تلفن همراه:
تلفن محل کار:
آدرس منزل (دائمی یا موقت):
آدرس محل کار:
آدرس ایمیل:
نام و یا آدرس دو تن از بستگان و یا نزدیکان (جهت امکان تماس با شما در صورت تغییر آدرس شما)
نام و نام خانوادگی فرد اول: نسبت با شما:
تلفن ثابت / همراه:
آدرس فرد اول:
نام و نام خانوادگی فرد دوم: نسبت با شما:
تلفن ثابت / همراه:
آدرس فرد دوم:

اطلاعات پزشکی

 

سابقه بیماری (درصورت وجود هرکدام از موارد زیر، آن را مشخص کنید):                                  – سابقه سرطان                                             – دیابت- آسم                                         – مشکل تنفسی- بیماری قلبی                          – بیماری ایمنی- سابقه بیماری عفونی، HIV ، هپاتیت B و یا C

– سابقه خونریزی به هر دلیل

– سابقه دریافت هر نوع فرآورده خونی (دلیل و تعداد)- سابقه پیوند عضو و یا سلول بنیادی- سابقه بستری در بیمارستان (دلیل)- سابقه مصرف دارو / سیگار- نوع و مقدار مصرف هر نوع دارو جهت بیماری خاص- وضعیت عمومی شما در حال حاضر چگونه است؟

– آیا در حال حاضر کارت اهدای عضو دارید؟

– آیا سابقه بازداشت و زندانی‌شدن دارید (اختیاری)؟

– آیا موردی وجود دارد که لازم بدانید ما می دانیم (هرنوع اطلاعاتی محرمانه خواهد ماند)

 

بــهنامیه سلام با فرکانس های بالای انرژی مثبت ، به شما دوست قدرتمندی که وارد سایت خودتون یعنی دهکده مثبت اندیشان شدی ، ورودتون رو خوشامد می گم و امیدوارم که ثانیه هایی سر شار از عشق و محبت رو بتونیم کنار هم در دهکده رقم بزنیم . من بهنام موسس و مدیر مسئول دهکده مثبت اندیشان و عضو کوچکی از خانواده مثبت اندیشان هستم. اگه قصد داری یه رنگ جدید به زندگیت بزنی ، رنگی سراسر عشق و شادی پیشنهاد می کنم هر روز با ما همراه باشی ... شاید دهکده یه سری کم و کاستی داشته باشه ولی اعضایی داره که قلب های مهربونشون گرمای دهکده رو تامین می کنه . دوست مثبت اندیشم با درج دیدگاه و نظرتون در پایان هر مطلب به من و تمامی بچه هایی که در دهکده مثبت اندیشان برای تهیه مطالب در حال تلاش هستند امید و انرژی می دید. دوستتون دارم لحظه لحظه هاتون مملو از شادی و عشق :)
مشاهده تمامی مطالب من

۱۱ دیدگاه در “اهدای سلول های بنیادی”

 1. سمیه رستمی می‌گه:

  سلام به همه دوستان مثبت اندیش و خوبم
  سلام به بهنام عزیز که باعث و بانی این کار خیر بود.
  غم موهایم را داشتم که یکدست و لخت نیست که میریزد
  و چقدر ناسپاسی ات کردم وندیده بودم کودکی که موهایش را شیمی درمانی برده است ولی ایمانش به تو ازمن بیشتراست و میخندد ومیخندد و راضیست به رضای تو و من چه ناسپاسم
  فقط میتونم بگم خدا قوت، الهی که همیشه سلامت باشین الهی که دلتون شاد و لبتون خندون باشه بخاطر این حرکت زیبای شما عزیزان
  خدا رو شکر که منم به عنوان یکی از اعضاء دهکده مثبت اندیشان تونستم تو این کار خیر شرکت کنم و الهی که بتونم دل خانواده ای رو شاد کنم. خدای خوبم همه مریضا رو شفا بده.

  0
 2. زهرا ز زهرا ز می‌گه:

  سلام دوستان قدرتمند و پرانرژی
  خیلی کار قشنگی انجام دادین.خیلی خوشحالم هنوز کسانی هستن که دیگران براشون مهم هستند.
  اگر کسی بخواد در این کارخداپسندانه شرکت کنه و شهرش شامل شهرهای لیست شده نباشد چطوری میتونه در این کار شرکت کنه؟یا فرم پر کنه؟

  0
  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   زهرای عزیز سلام ، فعلاً تنها ککاری که می تونید انجام بدید سفر به این استان هاست :)

   0
 3. میترا وکیلی میترا وکیلی می‌گه:

  هورررراااااااا من اون روز حضور پیدا کردم و فکر میکردم که نتونم در این فعالیت شرکت کنم ولی با مشورت با دکتر موفق شدم و ی حس عالی داشتم مثل مفید بودن کلی کیف کردم به امید اون روزی که هیچ کس دیگه سرطان نداشته باشه و لب همه خندون باشه

  0
 4. منیژه منیژه می‌گه:

  امروزصبح بعد از یک هفته تلاش مستمر در تشویق دوستان و اقوام درباره اهدا سلول بنیادی ، راهی بیمارستان شدم و فکر می کردم هنوزخیلی جا داشت تا بهتر اطلاع رسانی کنم ، صادقانه میگم از بهانه های بعضی از دوستان برای مشارکت دلخور بودم . و از اینکه برای بعضی هاشون هم واقعا مسئله ای پیش اومده بود که نمی تونستن تو جمع مون باشن ، متاسف بودم .
  با دیدن استقبال دوستان دهکده ای و شور ونشاط شون افکارم متمرکز محیط بیمارستان شریعتی و بانک اهدا سلول بنیادی و دوستان حاضر شد .
  علاوه بر گروه ما گروه دیگری هم مراجعه کرده بودند که با هم اتفاق عمل داشتیم .
  با مادر وپدر نوجونی روبروشدیم که از دیدن ما اشک شوق تو چشم شون جمع شد و جوونه امید تو دلشون دوباره ریشه دووند.
  مادر گفت جوان ۲۸ ساله من مبتلا به سرطان خونه و ۲ هفته است در لیست انتظار قرار گرفته . وقتی شما ها رو دیدم خدا رو شکر کردم که واقعا هنوز جوون هایی هستند که به فکر هم نوعانشون هستند و برای سلامتی شون قدم برمی دارن . گفت الان که می خوام برم تو بخش بالا سر پسرم با امید بیشتری بهش قوت قلب میدم . و امیدوارم همیشه سلامت باشید. از خدا می خوام خدا به واسطه شما گره از مشکل پسرم باز کنه . اشک های من هم جاری شد . آرزو کردم اون شخص من باشم که شرایط اهدا به این جوون رو داره .
  امروز حس و حال غریبی داشتم . هم از بودن در جمع دوستان تازه وارد و پر انرژیم خرسند بودم . تحمل نگاه کردن به چشمهای خسته و منتظراین مادر رو نداشتم . هر چه بود امروز هم روزی بزرگ بود برای آدمهای کوچکی مثل من که هنوز افق دیدمون از ۱متری خودخواهی مون فراتر نمیره . خدایا بزرگ شدن رو یادم بده . دل بزرگ تحمل زیاد می خواد صبوری رو یادم بده . خواستم بگم هنوز خیلی باید اطلاع رسانی بشه . هنوز خیلی مظلوم هستند کسانی که منتظر اهدا سلول بنیادی هستند . شاید عزم ملی شاید تبلیغات گسترده شبکه های اجتماعی یا کمپینی با این موضوع . نمی دونم چطور ولی وقت کمی داریم و کار بزرگی در پیش . شاید فردا نباشند و نباشیم .

  0
 5. مریم حسینی می‌گه:

  ممنون از اطلاع رسانی خوبتون. به امید روزی که هیچ بیماری ناامید از درمانش نباشه

  0
 6. فاطمه حمیدی اصل فاطمه حمیدی اصل می‌گه:

  سلام
  ممنون بابت این کار خدا پسندانه
  اطلاعات رو باید تلفنی ارائه بدیم؟

  0
  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   فاطمه عزیز سلام ، یا تماس بگیرید و یا از طریق تلگرام اقدام نمایید

   0
 7. ژیلا می‌گه:

  آقا من واقعا غبطه میخورم ,مثل همیشه یه ایده عالی,
  این خیلی حرکت خوب و خداپسندانه ست ولی من اون قسمت کودکان کارو خیلی,دوست داشتم.به امید موفقیتهای روزافزون

  0
 8. سجاد کشت پور سجاد کشت پور می‌گه:

  من آماده ام بالاخره هرچی باشه تا جایی که میتونیم باید به هم نوعانمون کمک کنیم.

  0
 9. میترا وکیلی میترا وکیلی می‌گه:

  سلام بهنام جان به به چه کار قشنگی من از اینجا اعلام آمادگی میکنم و به لطف خدا حضور پیدا میکنم امیدوارم دهکده مثل همیشه مفید باشه و بدرخشه

  0

جملات تاکیدی مثبت

 • در وجود من عظمت و بزرگی نهفته است

مشاهده آرشیو کامل

لطیفه های مثبت

 • زنگ زدم مامانم که بپرسم واسه تولد بابا چی کادو بگیرم؟
  میگه : از این ماهیتابه پیرکسا بگیر! اونایی که داشتیم شیکسته

مشاهده آرشیو کامل

ضرب المثل های مثبت

 • ضرب المثل انگلیسی : دوستانت باید مثل کتابهایی که می خوانی کم باشند و گزیده .

مشاهده آرشیو کامل

سخن بزرگان

 • افلاطون : زماني كه انسان، به درستي جستارهاي خود باور داشته باشد، در پيشگاه مردمان زيرك و دوست، مي‌تواند از جستارهاي بزرگي كه بدان دلبستگي دارد، با جرأت و باور سخن گويد.

مشاهده آرشیو کامل

اثبات مثبت اندیشی

 • ما عِنْدَکُمْ يَنْفَدُ وَ ما عِنْدَ اللَّهِ باقٍ وَ لَنَجْزِيَنَّ الَّذينَ صَبَرُوا أَجْرَهُمْ بِأَحْسَنِ ما کانُوا يَعْمَلُونَ
  آنچه نزد شماست همه نابود خواهد شد و آنچه نزد خداست ( از ذخائر اعمال نیک و ثواب آخرت ، تا ابد ) باقی خواهد بود و البته اجری که به صابران بدهیم اجری است بسیار بهتر از عملی که به جا می آوردند.
  نام کتاب آسمانی : قرآن
  نام و شماره سوره : سوره نحل– 16
  شماره آیه : 96
  جزء : 14

مشاهده آرشیو کامل

آیا میدانید که

 • آیا می دانید فندك قبل از كبریت اختراع شد؟

مشاهده آرشیو کامل

عاشقانه های مثبت

 • تو یعنی نفس ، نفس تو یعنی زندگی ، زندگی یعنی چشمات
  چشمات یعنی روشنایی ، روشنایی یعنی قلبت و قلبت یعنی نبض زندگی

مشاهده آرشیو کامل