به دهکده مثبت اندیشان خوش آمدید

یه سلام ویژه خدمت شما دوست قدرتمند و بی نظیر، ورود شما رو به دهکده مثبت اندیشان گرامی می داریم.
ما اعتقاد داریم حضور و آشنایی شما با دهکده مثبت اندیشان و آشنایی ما با شما به صورت اتفاقی و تصادفی نبوده و حتماً میل به تغییر مثبت و پیشرفتی در ناخودآگاه شما وجود داشته که باعث شده بالاخره سایت خودتون یعنی دهکده مثبت اندیشان رو پیدا کنید.
ما توی دهکده همه در کنار هم، هر روز تمرین می کنیم که صفات مثبت رو در خودمون تقویت کنیم و اعمال و صفات منفی مون رو کم رنگ کنیم. ما اینجا همه باهم مبلّغ فرهنگ مثبت اندیشی (واقع نگری مثبت) با ریشه الهی هستیم. اینجا برای زتدگی بهتر و سالم تر، شما از تجربیات ما و ما از تجربیات شما استفاده می کنیم؛ پس شما هر کسی که هستی ( کارگر، دکتر ، مهندس، باغبون، رفتگر، نقاش ، استاد، دانشجو، دانش آموز و …) اینجا حضورت و میزان سعی و عملت برای ایجاد تغییرات مثبت در درون خودت برای ما ارزش داره نه مدرک و مقام و میزان تحصیلاتت.
برای اینکه همراه این دهکده و ساکنین زیبا اندیشش باشی کافیه در سایت ثبت نام کنی و هر روز ما رو با نظرات و تجربیاتت همراهی کنی...
جمله تاکیدی امروز یکشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۰۲

جملات تاکیدی مثبت برای بالا بردن سطح عزت نفس و اعتماد به نفس می باشد ، جملات زیر را با قدرت و انرژی هر روز بارها و بارها با خود تکرار کنید تا تاثیر آن را در بلند مدت بر روی شکوفایی استعداد ها و توانایی های خود مشاهده کنید.

 • این وضع راه حل دارد راه حل الهی والاترین راه حل است سپاس می گزارم که راه حل الهی هم اکنون متجلی می شود.

گام دوم کودک درون

انتشار : 3 سال گذشته

گام دوم شروع مثبت اندیشی : در جستجوی کودک درون

یکی از گام های مهم برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی پیدا کردن کودک درونمان میباشد، کودک درون در واقع مرکز فرماندهی عواطف واحساسات ما برای شور و سرزندگی است. درواقع اگر قصد دارید آرامش ، شادی ، لذت ، هیجان و در کل استفاده بیشتری از زندگی و حیات خود داشته باشید بهتر است در ادامه این مطلب همراه ما باشید، زیرا عامل اصلی تمامی این احساسات مثبت و عالی ، در واقع کودک درون ما می باشد.

خیلی از ما این کودک درون را جایی در درون خودمان رها و گم کردیم ، که البته جای نگرانی نیست امروز با کمک هم این کودک را قرار پیدا کنیم و با کمکش زندگی خودمون رو متحول کنیم .

فکر می کنم هر کدام از شما حداقل یکبار با کودکی که تنبیه شده و ناراحت و غمگین توی یه گوشه تنها نشسته روبرو شدید، این گوشه گیری برای دلایل مختلفی می تونه باشه، یا چیزی که می خواسته براش نخریدید ، یا جایی که دوست داشته نبردیدش ، یا سرش داد زدید و مثال های زیاد دیگه ای که خودتون بهتر می دونید …

کودک درون خیلی از ماها الان توی یک همچین حالتیه ، یعنی رفته و یه گوشه تاریکی از وجودمون و غمگین نشسته و نتیجه ای که این گوشه گیری برای ما به ارمغان آورده مسائلی همچون انواع بیماری ها ، مسائل جسمانی ، مسائل روانی ، افسردگی ، اضطراب ، استرس ، روحیه غمگین  ، خلق پایین ، زندگی یکنواخت و کسل کننده و … خوب فکر می کنم این توضیحات اهمیت آشتی با این کوچولوی درون را برای شما مشخص کرده باشه.
خوب تجسم کنید این کوچولوی قدرتمند رو در لایه های پنهان درونتون در حالی که یه گوشه با بغض تنهایی به دیوار تکیه داده پیدا کردید …
بغلش کنید ، اشک هاش رو پاک کنید ، بوسش کنید و با حرف های محبت آمیز به زبان کودکانه باهاش صحبت کنید و ازش معذرت بخوایید که رهاش کرده بودید ، بهش بگید که اومدید که همیشه کنارش بمونید و دیگه هیچ وقت تنهاش نمی ذارید . این اطمینان رو بهش بدید واقعاً دوسش دارید و واقعاً از گذشته و نادیده گرفتنش ناراحت هستید ، اینقدر این کار رو ادامه بدید تا لبخند بزنه و سفت بغلتون کنه ( خدا رو شکر بچه ها خیلی زود می بخشند و اشتباهات دیگران را فراموش می کنند )

خوب حالا که با هم دوست شدید بهتره این دوستی رو جشن بگیرید ، از کودک درونتون بپرسید که چی دوست داره ؟

رفتن به پارک و سوار شدن تاپ ، الاکلنگ ، بازی با توپ یا …
رفتن به سینما دیدن یه فیلم مخصوص کودکان …
خودن یه بستنی قیفی بزرگ …
خوردن یه شکلات خوشمزه …
خرید یه بادکنک بزرگ …

ببینید چی دوست داره و توی اولین فرصت براش تهیه کنید … البته دیگه نه توی تجسم ، توی واقعیت براش این کار رو انجام بدید و نشانه رضایتش لبخندی که از انجام اون کار روی لب شما میشینه و احساس رضایتی که از خودتون و اون کار پیدا می کنید.
شاید به نظر بعضی از شما ها این کار کمی مسخره بیاد ولی باید بهتون بگم اگر نتونید کودک درونتون رو پیدا کنید و از این به بعد به حرف ها و درخواستاش جامه عمل نپوشونید … خیلی عقب خواهید موند …
اینقدر با خودتون و کودک درونتون صحبت کنید تا به یک نتیجه عالی دست پیدا کنید.

* وقتی دلتان گرفت، گریه کنید، هرگز جلوی خودتان را نگیرید. گریستن نشانه انسان بودن شماست. به علاوه کودک درون تان نیز آرام خواهد شد.
* دفترچه یادداشت شخصی داشته باشید و احساسات خود را یادداشت کنید و هر چند وقت یک بار به آن سر بزنید. به این ترتیب شما با کودک درون تان ملاقات کرده اید.
* همراه با موسیقی سالم حرکات منظم و شاد انجام دهید. حرکات بدنی کودک درون تان را به وجد می آورد و به این ترتیب شما برای بقیه روز سوخت روانی کافی خواهید داشت.
* وقت خود را با کسانی بگذرانید که به آنها علاقه مندید و از بودن با آنها لذت می برید. به این ترتیب کودک درون تان احساس امنیت و آرامش بیشتری خواهد کرد.
* اتاق تان را آن طور که دلتان می خواهد تزیین کنید. حتی اگر برای دیگران خنده دار به نظر می رسد، چندان مهم نیست. پرده ها، رنگ دیوار و اشیا و لوازم، تابلوها و روتختی را با سلیقه خودتان انتخاب کنید.
* گاهی اوقات زیر نور شمع شام بخورید و اگر موسیقی ملایمی نیز پخش شود فضا رویایی تر خواهد شد. به این ترتیب کودک درون تان بیشتر لذت خواهد برد.
* زیر باران قدم بزنید و چتر را فراموش کنید، بگذارید خیس شوید و به یاد سال های خردسالی به کودک درون تان نشان دهید که برای او اهمیت قائل هستید.
* به حس ششم و شهود خود احترام بگذارید. برای مثال اگر ته دلتان به انجام کاری راضی نیستید آن را انجام ندهید و یا در تصمیم گیری ها به ته قلبتان هم نگاهی بیندازید. کودک درون تان آنجا نشسته است.
* وقتی نقاشی می کشید، از تخیل خود کمک بگیرید و طرح های تخیلی بکشید و آنها را با رنگ های دلخواه خود رنگ نمایید. مطمئنا کودک درون تان در انتخاب رنگ ها به شما کمک خواهد کرد.
* به تماشای طلوع و غروب بنشینید و با خود بگویید: این ممکن است آخرین طلوع یا غروب خورشید باشد که به نظاره نشسته ام و این تجربه ای “ناب” برای کودک درون تان خواهد بود.
* آراسته باشید و آرایشی که دلتان می خواهد داشته باشید. اگر به ته دلتان رجوع کنید او به شما خواهد گفت که چه سبک آرایشی را می پسندد.
* از انتقاد نسبت به خود دست بردارید. در چنین لحظاتی کمی درنگ کنید. شما در حال شلاق زدن به کودک درون تان هستید، شلاق را دور بیندازید و با او مهربان باشید.
* وقتی زیر فشار هستید و استرس دارید به کتاب های داستان کودکان پناه ببرید. این کار لذت بخش “کودک درون تان” را آرام خواهد ساخت.
* از تفریح های گذری و کوتاه غافل نشوید. مانند تاب خوردن در یک پارک و یا خوردن یک فنجان چای داغ در زمستان آن هم وقتی هوس نوشیدن آن را می کنید. این کار یعنی پاسخ دادن به ندای کودک درون تان.
* هیچ چیز مانند اسب سواری و دوچرخه رانی کودک درون تان را به وجد نمی آورد، امتحان کنید.
* دردهای جسمانی فریاد خفه شده کودک درون شماست. پس علاوه بر درمان های جسمانی برای رابطه خود با وی فکری بکنید.
* وقتی تنها هستید می توانید دور و برتان را به هم بریزید و از شلوغی و ریخت و پاش لذت ببرید. به این ترتیب کودک درون تان نیز نفس راحتی می کشد.
* یک جعبه یا کشوی مخصوص داشته باشید و تمام هدایا و یا کارت تبریک هایی که از دیگران گرفته اید را در آن نگهداری کنید. این جعبه محتوی “عشق” است. عشق دیگران نسبت به کودک درون شما، و شما لایق آن هستید.

نکته مهم : خوب این مرحله شماره دوم آموزش گام به گام مثبت اندیشی بود، امیدوارم که تونسته باشم خیلی روان مطلب را به ذهن شما انتقال بدم . خوب دوستان قدرتمند من لطفاً وارد اکانت های خودتون بشید و بعد در پایین همین مطلب در قسمت نظرات ، نظرتون و یا تجربه شخصی تون از افکار منفی و باورهای منفی تون اعلام کنید و بگید که تصمیمتون بعد از خوندن این مطلب برای آینده چیه ؟!

خوب برای اینکه بتونیم شما رو از مراحل گام به گام مطلع تون کنیم دعوت می کنیم به کانال رسمی دهکده مثبت اندیشان در برنامه تلگرام بپیوندید . جهت ورود به کانال دهکده روی آی دی زیر کلیک کنید و توسط برنامه تلگرام ( حتماً به آخرین نسخه بروز رسانی شده باشد. ) آنرا اجرا کنید .
ID : @Mosbatandishan1


 

بــهنامیه سلام با فرکانس های بالای انرژی مثبت ، به شما دوست قدرتمندی که وارد سایت خودتون یعنی دهکده مثبت اندیشان شدی ، ورودتون رو خوشامد می گم و امیدوارم که ثانیه هایی سر شار از عشق و محبت رو بتونیم کنار هم در دهکده رقم بزنیم . من بهنام موسس و مدیر مسئول دهکده مثبت اندیشان و عضو کوچکی از خانواده مثبت اندیشان هستم. اگه قصد داری یه رنگ جدید به زندگیت بزنی ، رنگی سراسر عشق و شادی پیشنهاد می کنم هر روز با ما همراه باشی ... شاید دهکده یه سری کم و کاستی داشته باشه ولی اعضایی داره که قلب های مهربونشون گرمای دهکده رو تامین می کنه . دوست مثبت اندیشم با درج دیدگاه و نظرتون در پایان هر مطلب به من و تمامی بچه هایی که در دهکده مثبت اندیشان برای تهیه مطالب در حال تلاش هستند امید و انرژی می دید. دوستتون دارم لحظه لحظه هاتون مملو از شادی و عشق :)
مشاهده تمامی مطالب من

۷۹ دیدگاه در “گام دوم کودک درون”

 1. علیرضا می‌گه:

  سلام . راستش فکر کنم خیلی بهش بدهکارم اصلا نمیشناسمش . تا میام باهاش حرف بزنم یچی میاد تو ذهنم و میگه انقدر نقش بازی نکن ادای آدمای فهمیده رو در نیار تو داری نقش بازی میکنی نمیتونی پیداش کنی و باهاش حرف بزنی امیدوارم بتونم

 2. مهدی رضائی می‌گه:

  سلام وتشکر از سایت پر بار وخوبتون من رابطه خیلی خوبی باکودک درونم دارم چون وقت وبی وقت درجمع فامیل نزدیک همه رو تشویق میکنم به بازیهای ساده و شاید به اعتقاد بعضیها بچه گانه و البته امتیاز و جوایز هم داره و شاهد این هستم که چقدر همه مشتاق کارهایی غیر از روزمرگی هستند وچقدر میخندند و شادند

 3. زینب ارام زینب ارام می‌گه:

  خیلی خوشحالم چون روابطم با کودک درونم خوبه چون میبرمش پارک و باهاش حرف میزنم و گاهی هم باهم میرقصیم تازشم یه وقتایی که دلتنگ میشه میزارم ازادانه گریه کنه اخی چقدر خوشحالیم ما چون رفیقای خوبی هستیم ما خیلی خوبیم ….
  ☺☺☺

 4. یگانه می‌گه:

  سلام‏ اقای‏ ‏بهنام‏ ‏.مطالبتون‏ ‏خیلی‏ ‏جالبن‏ ‏اولین‏ ‏بار‏ ‏بود‏ ‏همچین‏ ‏چیزی‏ ‏رو‏ ‏میخوندم‏ ‏

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   یگانه عزیز سلام ، فقط به خوندن اکتفا نکنید یگانه عزیز و با قدرت سعی به عمل کردن و اجرای مراحل بپردازید تا بتونید بهترین و شاد ترین دوران زندگیتون رو برای خودتون بسازید دوست خوبم :)

 5. زهره زهره می‌گه:

  وای خدای من حالا فهمیدم کودک درونم کجاست من این جعبه رو از بچگی تا الان دارمش اسمشو گذاشتم جعبه اسرار نمیدونستم این کودک درونمه که با رفتن به سراغش هر سری حالمو بی نظیر میکنه و حتی داشتن دفترچه احساساتم …
  واقعا سپاس از شما که منو حسابی با کودک درونم آشنا کردید :)

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   زهره عزیز سلام ، حالا که می دونید کودک درون چیه و کارش نسبت به یه جعبه بی روح چیه وقتشه برید و بهش سر بزنید و حسابی خوشحالش کنید :)

 6. الهام می‌گه:

  من مدتهاس ازش غافل بودم الان میخام سعی خودمو کنم

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   الهام عزیز سلام ، به قول معروف ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازست !
   همین حالا هم بهترین زمان برای دست به کار شدن و تغییر زندگیتونه :)

 7. بهنام اصلانی بهنام اصلانی می‌گه:

  سلاممممم خوبه خداروشکر زیاد بی محلی نکردم بهش و چندتا ازکارای بالارو براش انجام دادم
  و واقعا به وجد میومدم و حالا فهمیدم علتشو دمتووووون گرم

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   بهنام عزیز سلام ، این خیلی عالیه دوست خوبم که ارتباط خوبی با کودک درونت داری ، فقط باید سعی کنی که با جدیت بیشتری از این به بعد تصمیم به مراقبت ازش بگیری :)

 8. بهار می‌گه:

  سلام من باخوندن این مطالب به وجد اومدم و واقعا لذت بردم فکرکنم اگه باهاش آشتی کنم و این کارهایی که گفته شد رو براش انجام بدم لذتم چندبرابرمیشه خیلی احساس خوبی بهم دست داد مرسی از مطالبتون

 9. راحله می‌گه:

  خیلی ممنونم از مطالب جذاب تون منم یه مدتی میشه که باهاش آشتی کردم ولی عملا کاری براش نکردم اما الان دیگه میخوام براش انجام بدم

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   دوست خوبم راحله عزیز ، پس قدم در مرحله عمل بذارید و شروع کنید به ساختن یک زندگی جدید به همراه کلی عشق ورزیدن و توجه کردن به کودک درونتون :)

 10. سلیمان حاجی صادقیان می‌گه:

  سلام خدمت دوستان گل
  من هر موقع که میخواهم کودک درونم خوشحال بشه کارهایی را انجام میدم مثلا حرکات موضون، باز کردن یقه پیراهن و رفتن به بیرون ،با این کارا احساس شادی میکنم.

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   سلیمان عزیز سلام ، این که با یکسری فعالیت ها حس شادی به شما دست میده عالیه و سعی کنید این احساس شادی رو از کار ها و فعالیت های دیگه ای هم جذب کنید :)

 11. زهرا ز زهرا زین الدینی می‌گه:

  سلام
  من قبلا این تمرین رو انجام داده بودم.اما اقا بهنام خیلی ساده و روان این کودک درون رو توصیف کردند.بی نهایت سپاسگزارم بابت این تمرین و همچنین دهکده خوب و آرامش بخشتون.با خوندنش خیلی حس خوبی پیدا کردم.
  سپاسگزارم……
  انشالله که پایدار و برقرار باشید دوست عزیز

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   زهرای عزیز سلام ، امیدوارم که بتونید از روش های گفته شده استفاده کنید و ارتباط قوی با کودک درونتون ایجاد کنید :)

 12. farnaz می‌گه:

  سلام به دوستان عزیز و قدرتمندم،از این قسمت خیلی لذت بردم ،من همیشه کاری که دلم میگه واز عمق و جودمه انجام میدم و ازش لذت میبرم،مثلا برای خودم کادو می خرم و با تمام وجود زوق میکنم،ولی به این فکر نکرده بودم که اونی که خیلی زوق میکنه کودک درونمه،گاهی بلند بلند شعر میخونم حتی در حمام یا موقع کارکردن،با گل ها و عروسک های دوران بچگیم حرف میزنم

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   فرناز عزیز این یک آگاهی خوبه برای آینده و ایجاد ارتباط قوی تر با کودک درونت دوست قدرتمندم :)

 13. فروغ کرویی فروغ کرویی می‌گه:

  دلم براش تنگ شده هرچند همیشه هواشو داشتم

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   فروغ عزیز این دو جمله شما کاملاً با هم در تضاد هستند ، شما باید با ارتباط قوی تر و صمیمی تر همیشی همراه کودک درونتون باشید و با این کار مطمئنند هیچ دلتنگی نمی مونه دوست خوبم ، پس نیاز به یک سری تغییرات اساسی در رابطه شما با کودک درونتون هست که با استفاده از توضیحات بالا می تونید انجام بدید :)

 14. محدثه مظاهری محدثه مظاهری می‌گه:

  سلام به دوستای عزیز دهکده ♥
  خدا رو شکر من همیشه با کودک درونم رابطه خوبی داشتم. با شما همراهیم ♥

 15. واقعا بغض کردم وقتی دیدم تو این چند سال چقدر به کودک درونم بی توجهی کردم ولی باز اون تنهام نذاشته.از این به بعد بیشتر هواسم بهش هست.

 16. مریم موسوی مریم موسوی می‌گه:

  عالیه!! منو کودک درونم مدتهاست که باهم دوستیم!!!
  توجه به اون باعث شادی من میشه! بهم انرژی میده تا کاررهامو به نحو احسن انجام بدم.
  ممنونم از مطالب خوبتون!

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   مریم عزیز ، این خبر خیلی خوبیه که ارتباط قوی با کودک درونتون دارید امیدوارم در مراحل بعد هم همراه ما باشید تا از تجربیاتتون استفاده کنیم :)

 17. Kazem Rahdari Kazem Rahdari می‌گه:

  وای …..
  این کار باور نکردنی بود،واقعا عالی بود ……
  عالیییییی

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   کاظم عزیز ، خوشحالم ارتباط خوبی برقرار کردی دوست قدرتمندم ، سعی کن به این فعالیت ادامه بدی تا بتونی ارتباط خیلی نزدیکی با کودک درونت ایجاد کنی :)

 18. مینا جمالو مینا جمالو می‌گه:

  کودک درونمو مدتهاس تو یه اتاق تاریک با چشمان ملتمس و به من خیره شده میبینم،امروز با پیشنهاد شما جلو رفتم و بغلش کردمو بوسیدمش و چراغ رو براش روشن کردم و اسباب بازی های کودکیمو که تو تاریکی گم کرده بود براش پیدا کردمو مرتبش کردم.
  تجربه ی عالی ای بود ممنون ازتون

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   مینای عزیز ، آفرین بر شما دوست مثبت اندیشم تا چند روز آینده مجدداً این کار رو تکرار کنید و به کودک درونتون عشق بدید تا خیلی زود حالش عالی و سرشار از انرژی بشه تا مسلماً خود شما سرشار از حس های خوب بشید :)

 19. علی می‌گه:

  کودک درون یاضمیرناخوداگاه خودراازطریق خانواده و فرهنگ و جامعه و دوستان بمباران کرده ایم و به این طفل معصوم آدرس اشتباه داده ایم .خوب گذشته ها ، گذشته است.تنهاراه لازم استمراردرجملات تاکیدی مثبت است و عکس کودکی خودرا جلویمان گذاشته و بااو صحبت کنیم و قول دهیم دیگرناراحتش نکنیم و همیشه دوستش داشته باشیم.من ازاین راه به نتیجه رسیدم.

  1. بــهنام بــهنام می‌گه:

   علی عزیز ، حرف هاتون درسته اما تنها راه استمرار در جملات تاکیدی مثبت درست نیست ، این جملات باید همراه با عمل باشند تا نتیجه مطلوب یعنی ساخت باور های جدید ممکن شود :)

جملات تاکیدی مثبت

 • اکنون چیز های پوسیده و اوضاع و شرایط کهنه و روابط فرسوده را رها میکتم اکنون نظم الهی بر جهانم استقرار می یابد و پایدار می مانم.

مشاهده آرشیو کامل

لطیفه های مثبت

 • توی رستوران، لیوان رو بر عکس گذاشته بودند روی میز
  حیف نون می ره می نشینه سر میز، می گه:
  “این چه لیوانیه که سر نداره؟!”
  بر عکسش می کنه، می گه:
  “چه جالب! ته هم نداره

مشاهده آرشیو کامل

ضرب المثل های مثبت

 • ضرب المثل آلمانی : همه چيز، بسيار شود ناچيز و ارزان شود مگر علم که هر چه بيشتر شود عزيزتر باشد

مشاهده آرشیو کامل

سخن بزرگان

 • آنتونی رابینز : در عصری زندگی می کنیم که رسیدن به موفقیت های بزرگ برای هر کسی امکان پذیر است

مشاهده آرشیو کامل

اثبات مثبت اندیشی

 • قُلْ إِنَّما أَنَا بَشَرٌ مِثْلُکُمْ يُوحي‏ إِلَيَّ أَنَّما إِلهُکُمْ إِلهٌ واحِدٌ فَمَنْ کانَ يَرْجُوا لِقاءَ رَبِّهِ فَلْيَعْمَلْ عَمَلاً صالِحاً وَ لا يُشْرِکْ بِعِبادَةِ رَبِّهِ أَحَداً
  بگو : جز این نیست که من مانند شما بشری هستم ( دعوی احاطه به جهان های نامتناهی و کلیه کلمات الهی نکنم ، تنها فرق من با شما این است ) که به من وحی می رسد که خدای شما خدای یکتاست ، پس هر کس به لقای ( رحمت ) پروردگارش امیدوار است باید نیکوکار شود و هرگز در پرستش خدایش احدی را با او شریک نگرداند.
  نام کتاب آسمانی : قرآن
  نام و شماره سوره : سوره کهف– 18
  شماره آیه : 110
  جزء :16

مشاهده آرشیو کامل

آیا میدانید که

 • آیا می‌دانید که بیشتر سردردهای معمولی از کم نوشیدن آب است.

مشاهده آرشیو کامل

عاشقانه های مثبت

 • برای مَن
  همین از تو گفتن !
  “زندگیست”

مشاهده آرشیو کامل