به دهکده مثبت اندیشان خوش آمدید

یه سلام ویژه خدمت شما دوست قدرتمند و بی نظیر، ورود شما رو به دهکده مثبت اندیشان گرامی می داریم.
ما اعتقاد داریم حضور و آشنایی شما با دهکده مثبت اندیشان و آشنایی ما با شما به صورت اتفاقی و تصادفی نبوده و حتماً میل به تغییر مثبت و پیشرفتی در ناخودآگاه شما وجود داشته که باعث شده بالاخره سایت خودتون یعنی دهکده مثبت اندیشان رو پیدا کنید.
ما توی دهکده همه در کنار هم، هر روز تمرین می کنیم که صفات مثبت رو در خودمون تقویت کنیم و اعمال و صفات منفی مون رو کم رنگ کنیم. ما اینجا همه باهم مبلّغ فرهنگ مثبت اندیشی (واقع نگری مثبت) با ریشه الهی هستیم. اینجا برای زتدگی بهتر و سالم تر، شما از تجربیات ما و ما از تجربیات شما استفاده می کنیم؛ پس شما هر کسی که هستی ( کارگر، دکتر ، مهندس، باغبون، رفتگر، نقاش ، استاد، دانشجو، دانش آموز و …) اینجا حضورت و میزان سعی و عملت برای ایجاد تغییرات مثبت در درون خودت برای ما ارزش داره نه مدرک و مقام و میزان تحصیلاتت.
برای اینکه همراه این دهکده و ساکنین زیبا اندیشش باشی کافیه در سایت ثبت نام کنی و هر روز ما رو با نظرات و تجربیاتت همراهی کنی...
جمله تاکیدی امروز چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۰۱

جملات تاکیدی مثبت برای بالا بردن سطح عزت نفس و اعتماد به نفس می باشد ، جملات زیر را با قدرت و انرژی هر روز بارها و بارها با خود تکرار کنید تا تاثیر آن را در بلند مدت بر روی شکوفایی استعداد ها و توانایی های خود مشاهده کنید.

 • من شادمانی را به زندگی خود جذب می کنم

ویژگی های خانواده خوشبخت

انتشار : 3 سال گذشته

خانواده های سالم چگونه اند؟
ویژگی های خانواده خوشبخت
بعضی ها فکر می کنند همین که با همسر و فرزندشان مشکل آنچنانی ندارند و صدای داد و بیدادشان ، گوش فلک را کر نمی کند ، خانواده سالمی دارند . آنها تصور می کنند ، اگر اهل اعتیاد نیستند و تا به حال پایشان به پاسگاه پلیس و دادگاه کشیده نشده ، پس جزو خانواده های سالم این مملکت هستند . درستی یا نادرستی تصورشان با خودشان ، اما روانشناسان ، ویژگی های دیگری را در مورد یک خانواده سالم عنوان کرده اند .
خانواده هایی که بتوانند خود را به تعادل برسانند و درگیر یا مغلوب مشکلات مختلف و موقعیت های چالش انگیز نگردند و از پا نیفتند و بتوانند از سیستم سالم مراوده و ارتباط مطلوب ، مرز متناسب و… برخوردار گردند ، در چرخه خود از سلامت و انسجام مناسبی برخوردار گردیده و اعضاء آن ، خوشبختی و شادکامی را به صورت روشن تری احساس می کنند .
ببینید خانواده تان ویژگی های زیر را دارد :

۱- در خانواده های سالم ، زن و مرد برای دیدن و رسیدن به یکدیگر لحظه شماری می کنند ، ساعتی که مرد از یک روز شلوغ کاری ، به خانه بر می گردد ، برای زوج های خوشبخت و سالم ، ساعت اوج روز است ، دلشان می تپد و خودشان را برای دیدن یکدیگر آماده می کنند ، در صورتی که در خانواده های با سطح سلامت پایین تر، زن و شوهر به سفر رفتن و یا میهمانی رفتن یکدیگر به صورت جدا جدا ، علاقه دارند و دائم می گویند : خدا کند امشب شوهرم دیر بیاید و یا ای کاش خانمم امشب خونه مادرش بماند !
۲- در خانواده های سالم ، زن و شوهر برای یکدیگر گفتنی بسیار دارند و هر گاه در کنار هم باشند ، میان آن ها گفتگوی گرمی برقرار می شود ، اتفاقات روز گذشته را برای یکدیگر بازگو می کنند ، در مورد اطرافیان صحبت می کنند و نظر می دهند و نظر طرف مقابل را جویا می شوند ، آب و هوا ، تیترهای خبری ، برنامه های آینده ، جوک و …خلاصه باهم حرف می زنند ، در صورتی که خانواده های غیرخوشبخت ، بیشتر لحظه ها به قهر می گذرد و پرسش و پاسخ ها میان آن ها بسیار کوتاه هستند و هر گاه زن و شوهر کنار هم قرار بگیرند ، شوهر ، روزنامه می خواند ، جدول حل می کند ، تلویزیون نگاه می کند یا برعکس… یا به عبارتی هر کس به کاری مشغول می گردد.
۳- در خانواده های خوشبخت ، همسران به سلیقه هم آشنا بوده و به آن عمل می کنند ، برای نمونه ، خوراک ، پوشاک ، معاشرت یا رفت و آمد و خرید . آن چیزی را می پوشند که عشقشان دوست دارد ، آن رفتاری را می کنند که همسرشان می پسندد ، در صورتی که در خانواده های غیرسالم ، همسران نسبت به سلیقه طرف مقابل بی خبر و بی تفاوت بوده و تنها به خواسته های شخصی خود اندیشیده و عمل می کنند .
۴- در خانواده های سالم و خوشبخت ، اتحاد ، همبستگی و یکپارچگی وجود دارد اما در خانواده غیرخوشبخت ، گسستگی و تکروی ، هر گاه میان اعضاء خانواده ای واژه هایی هم چون «به من چه» ، «به تو چه» ، «به من مربوط نیست» ، «به تو مربوط نیست» ، «به کسی مربوط نیست» ، «به خودم مربوط است» ، را بسیار شنیدید ، این گمان را ببرید که با خانواده ای بدون آینده و غیر خوشبخت ، رو به رو هستید . در خانواده سالم”  منی ” وجود ندارد ، همه اش ” ما “ست .
۵ – در خانواده های خوشبخت ، اعتماد وجود دارد و اعضاء به راحتی گفته های یکدیگر را پذیرفته و در درستی آن تردید نمی کنند ولی در خانواده های غیرخوشبخت ، برای دریافت پذیرش گفته خود ، پیوسته بایستی برای دیگر اعضاء سوگند خورد ، سوگند به جان این و آن ، یا به مقدسات شان و طرف مقابل ، در تلاش برای فهمیدن صحت حرف همسر است و یا گرفتن یک سوتی که مشت او را باز کند !
۶- در خانواده های خوشبخت ، احترام وجود دارد ، در ارتباطات گفتاری و غیرگفتاری و همین طور درخواست نیازها و پاسخ به آن ها و ارائه سرویس و برخورد با یکدیگر به گونه ای است که دارای استاندارد ادب و حرمت و با وجود صمیمیت ، مدیریت و حرف شنوی از بزرگ ترها و در نظر گرفتن موقعیت کوچک ترها در یک مجموعه ، رعایت گشته و لحاظ می شوند .
۷- در خانواده های خوشبخت ، بودن با یکدیگر را هر جایی که ممکن باشد ، همچون میهمانی ، مسافرت ، خرید ، پارک و حتی در مراسم سوگواری و به خاک سپاری به بودن با دیگران ، ترجیح می دهند . در صورتی که خانواده های غیرسالم ، مرد خانواده بیشتر به برنامه های مجردی مردانه ، ته کشش و رغبت نشان می دهد و زن خانواده بیشتر به میهمانی و دوره ها و مسافرت های زنانه و غیرخانوادگی ، علاقه نشان می دهد .

جملات تاکیدی مثبت

 • من انسان شاد و سرزنده و خوشحالی هستم و برکت در زندگی من جریان دارد خدایا سپاسگذارم .

مشاهده آرشیو کامل

لطیفه های مثبت

 • دنگول زنگ ميزنه پيتزا فروشي ميگه يه پيتزا مي خواستم.
  فروشنده ميگه . به نام … ؟
  دنگول ميگه : آخ آخ . ببخشيد .به نام خدا ، يه پيتزا مي خواستم

مشاهده آرشیو کامل

ضرب المثل های مثبت

 • ضرب المثل فرانسوی : کمی لياقت، جوهر توانایی در موفقيت است.

مشاهده آرشیو کامل

سخن بزرگان

 • اسکاول شین : مردم گمان می كنند كه با فرار از شرایطی ناخوشایند ، می توانند از شر آن رهایی یابند؛ بی خبر از اینكه به هر كجا بروند با همان شرایط روبرو خواهند شد.

مشاهده آرشیو کامل

اثبات مثبت اندیشی

 • إِنَّ اللَّهَ عالِمُ غَيْبِ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ إِنَّهُ عَليمٌ بِذاتِ الصُّدُورِ
  خدا به اسرار غیب آسمانها و زمین داناست و به افکار و اندیشه دلها هم کاملا آگاه است.
  نام کتاب آسمانی : قرآن
  نام و شماره سوره : سوره فاطر – 35
  شماره آیه : 38
  جزء : 22

مشاهده آرشیو کامل

آیا میدانید که

 • آیا می دانید فندك قبل از كبریت اختراع شد؟

مشاهده آرشیو کامل

عاشقانه های مثبت

 • نمی دانم چه حسی هست این عاشقی ؟
  وقتی می نشینم ، وقتی راه می روم ، وقتی می خوابم دوستت دارم وقتی صدایی می آید دوستت دارم ، وقتی سکوت است دوستت دارم چه می کنی با من که چنین راحت همیشگی شده ای !

مشاهده آرشیو کامل