به دهکده مثبت اندیشان خوش آمدید

یه سلام ویژه خدمت شما دوست قدرتمند و بی نظیر، ورود شما رو به دهکده مثبت اندیشان گرامی می داریم.
ما اعتقاد داریم حضور و آشنایی شما با دهکده مثبت اندیشان و آشنایی ما با شما به صورت اتفاقی و تصادفی نبوده و حتماً میل به تغییر مثبت و پیشرفتی در ناخودآگاه شما وجود داشته که باعث شده بالاخره سایت خودتون یعنی دهکده مثبت اندیشان رو پیدا کنید.
ما توی دهکده همه در کنار هم، هر روز تمرین می کنیم که صفات مثبت رو در خودمون تقویت کنیم و اعمال و صفات منفی مون رو کم رنگ کنیم. ما اینجا همه باهم مبلّغ فرهنگ مثبت اندیشی (واقع نگری مثبت) با ریشه الهی هستیم. اینجا برای زتدگی بهتر و سالم تر، شما از تجربیات ما و ما از تجربیات شما استفاده می کنیم؛ پس شما هر کسی که هستی ( کارگر، دکتر ، مهندس، باغبون، رفتگر، نقاش ، استاد، دانشجو، دانش آموز و …) اینجا حضورت و میزان سعی و عملت برای ایجاد تغییرات مثبت در درون خودت برای ما ارزش داره نه مدرک و مقام و میزان تحصیلاتت.
برای اینکه همراه این دهکده و ساکنین زیبا اندیشش باشی کافیه در سایت ثبت نام کنی و هر روز ما رو با نظرات و تجربیاتت همراهی کنی...
جمله تاکیدی امروز چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۳۰

جملات تاکیدی مثبت برای بالا بردن سطح عزت نفس و اعتماد به نفس می باشد ، جملات زیر را با قدرت و انرژی هر روز بارها و بارها با خود تکرار کنید تا تاثیر آن را در بلند مدت بر روی شکوفایی استعداد ها و توانایی های خود مشاهده کنید.

 • من عاشق زندگی هستم و زندگی عاشق من است

دوخت زنجیره و دندان موشی

انتشار : 3 سال گذشته

دوستان قدرتمند و پرانرژی سلام

امروز در خدمت شما باآموزش دوخت تزئینی زنجیره و دوخت ساده دندان موشی برروی چرم هستیم،جلسه گذشته دوخت ساده اریب برروی چرم را آموختید.
دوستان عزیز توجه داشته باشید که هرچه قدر این دوخت هارا بیشتر تمرین کنید کارهایتان هرروز زیباتر میشوند.
آموزش امروزمان ، دوخت کیف موبایل برای گوشی های همراه شما عزیزان میباشد، در انتهای این آموزش شما خواهید توانست کیف گوشی خودرا با دستان هنرمند خودتان بدوزید.
توجه داشته باشید که کارها و نمونه هایی که ما برایتان آموزش میدهیم به عنوان نمونه کار میباشد،شما با ذوق و سلیقه زیبایتان میتوانید کارهای زیبا و متنوعی خلق کنید.
(دوستان مثبت اندیش این هم براتون خاطرنشان کنم که کنارهر اموزش جدید الگوهای جدید
از آموزش های جلسات قبلی برایتان روی سایت میگذاریم)
خوب پیش به سوی آموزش امروز که دوخت زنجیره و دندان موشی روی کیف موبایل میباشد:
ابتدا ابعاد گوشی خودرا اندازه بگیرید، ۱٫۵ سانت از هرطرف اضافه کنید. به طور مثال اگر عرض گوشی ۷ سانتیمتر باشد ۳+۷ کنید و اگر طول گوشی ۱۴ سانتیمتر باشد ۳+۱۴ کنید.

الگو را روی مقوای شطرنجی یا معمولی بکشید . (عکس شماره ۱)
الگو را روی چرم انتقال داده و برش دهید . (عکس شماره ۲)
برای دوخت تزئینی هر طرحی که دوست دارید انتخاب کنید،روی کاغذ روغنی انتقال داده سپس پشت یکی از رویه ها انتقال دهید. (عکس شماره ۳)
پس از انتقال طرح روی چرم جای دوخت ها را علامت گذاری کنید.(عکس شماره ۴)
سپس جای دوخت ها را با چکش و سنبه سوراخ کنید. (عکس شماره ۵)
پس ازاینکه جاهای دوخت مشخص شد برای دوخت زنجیره ابتدا نخ و سوزن را از پشت سوراخ اول رد کنید. (عکس شماره ۶)
۲Post-Pic-1006
نخ را به حالت گرد نگه داشته سوزن را از رویه سوراخ اولی رد کنید ولی نخ را تا ته نکشید بعدازآن نخ وسوزن را از پشت سوراخ دوم رد کرده و به همین حالت تا انتها ادامه میدهید. در انتهای هر ردیف یا در انتهای کار نخ را به جای دوخت آخر کوک میزنید و در پشت کار گره میزنید. (عکس شماره ۷٫شماره ۸٫شماره ۹٫ شماره ۱۰)
پس از اتمام دوخت تزئینی طرح،همرنگ چرم ،آستر سوزنی را پشت کار بچسبانید تا کارتان مرتب باشد . سه طرف یکی از رویه ها دورتادور چسب بزنید فراموش نکنید که قسمت بالایی باید باز بماند چون کارمان کیف موبایل می باشد. (عکس شماره ۱۱)

توجه : قبل از اینکار قسمت بالایی (قسمتی که باز میماند) هر دو رویه را تک تک دوخت دندان موشی بدوزید تا کارتان زیباتر شود.

پس از چسباندن دو رویه به مه جاهای دوخت را علامتگذاری کنید. (عکس شماره ۱۲)
۲Post-Pic-1007
جاهای علامت گذاری شده را با چکش و سنبه سوراخ کنید. (عکس شماره ۱۳)
دوخت دندان موشی معمولا برای دوخت دور تا دور کیف ها استفاده میشود، چون این نوع دوخت ، دوختی هست که کار را محکم می کند. برای دوخت دندان موشی نخ و سوزن را از جای دوخت اولی رد کنید. (عکس شماره ۱۴)
بعد مانند (عکس شماره ۱۵) نخ را نگه داشته از پشت جای دوخت اولی نخ را رد کنید. مثل  (عکس شماره ۱۶) به جای دوخت دومی کوک بزنید.
نخ را از بالا آورده و سوزن را از قسمت رویه جای دوخت دومی رد کنید. (عکس شماره ۱۷)
۲Post-Pic-1008در نهایت همانند (عکس های شماره ۱۸ .۱۹) تا انتها ادامه دهید. عکس شماره ۲۰ انتهای کاررا که پشت کار گره میزنیم نشان میدهد.توجه کنید تمام گره های دوخت ها باید لای دو رویه بماند.

فرناز کشافسلام دوست قدرتمند، خیلی خوشحالم که به دهکده مثبت اندیشان آمدی.و ازت ممنونم که تصمیم گرفتی مثبت اندیش و قدرتمند باشی.من از شهر تبریز،دیار شهریار ،در دهکده تمام تلاشم را خواهم کرد که به شما دوستان خوبم چرم دوزی را به زبان ساده آموزش دهم.خوشحال میشم شما هم با نظراتتون کمکم کنید تا آموزش هام هرروز بهتر بشه.
مشاهده تمامی مطالب من

۲ دیدگاه در “دوخت زنجیره و دندان موشی”

 1. زهره زهره می‌گه:

  وای چه خوب و عالی ممنونم از شما فرناز جان عزیزم تازه میتونیم با یادگیری از شما به عنوان هدیه برای دوستامون در نظر بگیریم :)

 2. میترا وکیلی میترا وکیلی می‌گه:

  به به چه خوشگل و بی نظیر شدن فرناز جان به لطف شما من دوخت دندون موشی رو یاد گرفتم و امیدوارم مرحله به مرحله جلوتر بریم و از هنر شما هم من یادبگیرم سپاس از شما دوست هنرمند من :)

جملات تاکیدی مثبت

 • من عاشق زندگی هستم و زندگی عاشق من است

مشاهده آرشیو کامل

لطیفه های مثبت

 • بر اثر شوخی یک دنگول آبادی چهل و پنج نفر کشته شدند! این حادثه زمانی رخ داد که دنگول چشای راننده اتوبوس رو گرفته بود و بهش گفت من کی ام!

مشاهده آرشیو کامل

ضرب المثل های مثبت

 • ضرب المثل آلمانی : اقرار به خطا نيمی از بخشودگی است.

مشاهده آرشیو کامل

سخن بزرگان

 • آنتونی رابینز : محدودیتها فقط در ذهن وجود دارند، پس هر وقت محدودیتی به ذهنتان رسید، بی درنگ آن را از مغز خود بیرون کنید.

مشاهده آرشیو کامل

اثبات مثبت اندیشی

 • الْمالُ وَ الْبَنُونَ زينَةُ الْحَياةِ الدُّنْيا وَ الْباقِياتُ الصَّالِحاتُ خَيْرٌ عِنْدَ رَبِّکَ ثَواباً وَ خَيْرٌ أَمَلاً
  مال و فرزندان زیب و زینت حیات دنیاست و اعمال صالح که ( تا قیامت ) باقی است نزد پروردگار از نظر ثواب بهتر و از نظر امید مندی نیکوتر است.
  نام کتاب آسمانی : قرآن
  نام و شماره سوره : سوره کهف– 18
  شماره آیه : 46
  جزء :15

مشاهده آرشیو کامل

آیا میدانید که

 • آیا می‌دانید که بیشتر سردردهای معمولی از کم نوشیدن آب است.

مشاهده آرشیو کامل

عاشقانه های مثبت

 • يه آدمهایی هستن تو زندگی
  که باعث میشن یه کم بلندتر بخندی،
  یه کم بزرگتر لبخند بزنی
  و یه کم بهتر زندگی کنی…
  قدر آدم خوب های زندگیمون رو
  یه کم بیشتر بدونیم

مشاهده آرشیو کامل