به دهکده مثبت اندیشان خوش آمدید

یه سلام ویژه خدمت شما دوست قدرتمند و بی نظیر، ورود شما رو به دهکده مثبت اندیشان گرامی می داریم.
ما اعتقاد داریم حضور و آشنایی شما با دهکده مثبت اندیشان و آشنایی ما با شما به صورت اتفاقی و تصادفی نبوده و حتماً میل به تغییر مثبت و پیشرفتی در ناخودآگاه شما وجود داشته که باعث شده بالاخره سایت خودتون یعنی دهکده مثبت اندیشان رو پیدا کنید.
ما توی دهکده همه در کنار هم، هر روز تمرین می کنیم که صفات مثبت رو در خودمون تقویت کنیم و اعمال و صفات منفی مون رو کم رنگ کنیم. ما اینجا همه باهم مبلّغ فرهنگ مثبت اندیشی (واقع نگری مثبت) با ریشه الهی هستیم. اینجا برای زتدگی بهتر و سالم تر، شما از تجربیات ما و ما از تجربیات شما استفاده می کنیم؛ پس شما هر کسی که هستی ( کارگر، دکتر ، مهندس، باغبون، رفتگر، نقاش ، استاد، دانشجو، دانش آموز و …) اینجا حضورت و میزان سعی و عملت برای ایجاد تغییرات مثبت در درون خودت برای ما ارزش داره نه مدرک و مقام و میزان تحصیلاتت.
برای اینکه همراه این دهکده و ساکنین زیبا اندیشش باشی کافیه در سایت ثبت نام کنی و هر روز ما رو با نظرات و تجربیاتت همراهی کنی...
جمله تاکیدی امروز چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۰۱

جملات تاکیدی مثبت برای بالا بردن سطح عزت نفس و اعتماد به نفس می باشد ، جملات زیر را با قدرت و انرژی هر روز بارها و بارها با خود تکرار کنید تا تاثیر آن را در بلند مدت بر روی شکوفایی استعداد ها و توانایی های خود مشاهده کنید.

 • من در هر موقعیتی آرام و ریلکس هستم

آداب طبیعت گردی مثبت اندیشان

انتشار : 4 سال گذشته

اگر قصد دارید به عنوان یک مثبت اندیش به طبیعت سفر کنید باید بار ها این جمله را با خود تکرار کنید که طبیعت خانه خدا است . طبیعت گردی و در طبیعت بودن فرهنگ ، آداب و را ه و رسمی بخصوص دارد.

طبیعت خانه خدا ، دانشگاهی بزرگ ، درمانگاهی عظیم و مکانی مقدس است. فراموش نکنیم که زمانی که ما در طبیعت قدم می گزاریم فقط یک میهمان هستیم، صاحبان واقعی طبیعت گیاهان، درختان ‌و حیات وحش موجود در آن منطقه هستند. با تخریب درختان و اجزای دیگر طبیعت ، و یا با بلند صحبت کردن و ایجاد سر و صدا ، صاحبان واقعی طبیعت را آزار ندهیم و شانس دیدن صاحبخانه و تجربه زیبایهای کم نظیر طبیعت را از خود دور نکنیم. باید از پرتاب کردن سنگ در کوه جدا خودداری کرد. پرتاب کردن سنگ نه تنها خطر صدمه زدن جدی و حتی مرگ را برای انسانها ، حیوانات و گیاهان به همراه دارد، بلکه آرامش و آرایش طبیعی کوهستان را بر هم میزند.از لگد کردن گیاهان ،شکستن درختان و از رها کردن زباله های خود در طبیعت جدأ خودداری کنیم و با سکوت و رعایت آداب و رسوم طبیعت گردی ، به شنیدن موسیقی زیبا و آموزنده ی طبیعت گوش فرا دهیم.

حفاظت از منابع طبیعی از جمله حفاظت از گیاهان ، درختان ، خاک ، مراتع ، هوا ، کوهها ، آبها و رودخانه ها ، حشرات و پرندگان ، خزندگان و پستانداران ، مناظر طبیعی و … یک وظیفه عمومی و ملی است. برای حفظ پوشش گیاهی طبیعت و کوهستان از لگدمال کردن گیاهان و از شکستن شاخه های درختان ، نهالان و بوته های وحشی خودداری کنیم. از راه های مالرو و مشخص شده استفاده کنیم و از میان بر زدن و رفتن به راه های بیراهه خودداری کنیم. گیاهان و گلهای وحشی را نچینیم و آنها را از ریشه در نیاوریم، در صورتی که اهل سلیقه هستیم با عکاسی از اجزای مختلف طبیعت و گیاهان زیبایی آنها را به همراه خود به خانه ببریم.

جهت حفظ زیبایی و کیفیت دست نخوردگی طبیعت از درست نمودن سنگچین و یا گسترش سنگچین های موجود به عنوان نشانه یا علامت خودداری کنیم. از نوشتن نام خود و یا گروه کوهنوردی بوسیله رنگ و سایر ابزار بر روی دیوار پناهگاهها، جانپناه ها و یا درختان و صخره ها در مسیر کوهنوردی یا روی قلل خودداری کنیم. به هنگام صعود از مسیرهای مشخص از دستکاری علائم راهنمای قلل یا مسیر کوهنوردی و خدشه دار کردن آنها جدأ خودداری کنیم. زباله ها ی خود را جمع آوری و همراه خود به پائین بیاوریم و از رها نمودن آنها و یا از چال کردن و مخفی نمودن زباله ها، در پشت سنگ ها جدأ خودداری کنیم.

با احتیاط کامل در کوه، جنگل و مراتع از آتش استفاده نموده و با اطمینان کامل از خاموشی آتش محل را ترک نمائیم. از آلوده نمودن آب بخصوص در سرچشمه ها و امتداد رودخانه ها جدأ خودداری کنیم. از ایجاد صدای بلند و غیر ضروری که سبب وحشت حیوانات و پرندگان می شود و آرامش دیگران و طبیعت را برهم می زند جدأ خودداری کنیم. طبیعت گردها از سکوت و خلوت محیط اطرافشان لذت می برند. این آرامش و لذت می تواند به وسیله آلودگی صوتی نظیر داد زدن ، آواز خواندن یا صحبت بلند بر هم زده شود. با آرام ماندن می توان شانس دیدن حیوانات را افزایش داد و از صداهای آرام بخش طبیعت همانند صدای باد و آب و آواز پرندگان لذت برد.

در طبیعت – مخصوصأ در کوهستان – از کندن ، سوزاندن و لگد کردن گیاهان باید جدأ خودداری نمود. این پوشش گیاهی ( در تصاویر زیر ) بسیار محدود و ظاهر أ بدون اهمیت در ارتفاع ۲۷۰۰ متری محلی برای زندگی و تخم گذاری چند گونه پرنده ، چند نوع پروانه و سوسک و انواع دیگر حشرات و خزندگان می باشد .حتی شغال موجود در منطقه در مواردی از پرندگان و تخم آنها که در این منطقه لانه سازی دارند تغذیه می کند .هر کدام از این حیوانات جایگاه و نقش ویژه ای در چرخه حیات و ایجاد تعادل در طبیعت دارند و تمامی آنها به این پوشش گیاهی محدود و ظاهر أ بدون اهمیت وابستگی مستقیم دارند.

با ذهنی مثبت ، چشمانی باز و قلبی پاک به دامن طبیعت برویم تا با دستی پر از طبیعت بازگردیم و بدانیم که ما انسانها بر خلاف تصور عمومی ضعیف ترین موجود در طبیعت هستیم و به این دلیل باید سعی کنیم با شناخت صحیح ٬ دوری از غرور بیجا و رعایت کامل اصول پیشگیرانه ایمنی در طبیعت قدم بگذاریم.

و در آخر کلامی تکمیلی درباره آداب طبیعت گردی . در طبیعت به حریم شخصی دیگران احترام بگذاریم ، چرا که کم نیستند افرادی که ساعتها راه را طی می کنند و به دل طبیعت می آیند تا لحضاتی را در سکوت و آرامش بسر ببرند. گوش فرا دادن به موسیقی طبیعت و تأمل در آن نه تنها باعث آرامش و سلامت روح و روان می شود بلکه با تحریکی خاص طبیعت می تواند به تکامل شخصیتی ما کمک کند. قبل از ورود به طبیعت غرور خود را در شهر باقی بگذاریم و با ذهنی باز و روحی متواضع به دل طبیعت برویم و بدون شناخت دیگران ، خود را معلم آنها تصور نکنیم. و از سخنان و ابراز نظر های نابجا پرهیز کنیم . در مقابله با همه موجودات با احتیاط ، فروتنی و تواضع برخورد کنیم که این در نهایت به صلاح خودمان می باشد. متواضع باشیم و به یاد داشته باشیم که هر فردی را که در طبیعت ملاقات میکنیم « بدون درنظر گرفتن سن ، تیپ و قیافه و یا لباس و تجهیزات » ممکن است او در زمینه شناخت طبیعت تجربه بیشتری از ما داشته باشد و شاید او بتواند به ما چیزی یاد بدهد. بهتر است همیشه خود را با یک پیش فرض شاگرد دیگران بدانیم تا روز به روز بر دانش و تجربه ما اضافه شود.

و در نهایت در طبیعت با دیگران به مسابقه و رقابت نپردازیم چرا که رقابت و مسابقه نه تنها ما را از هدف اصلی طبیعت گردی دور میکند ، بلکه می تواند باعث کدورت و کینه ورزی نسبت به دیگران بشود.

به امید آن که همیشه در زیبائیهای طبیعت قدم برداریم و نورخورشید زندگی بخش بر همه ما بتابد .

۳ دیدگاه در “آداب طبیعت گردی مثبت اندیشان”

 1. منیژه می‌گه:

  به نکات جالبی اشاره کردید. خداروشکر نسبت به گذشته تعداد کمتری با نوشتن یادگاری روی تنه درخت ها و دیوار غارها و… به چهره طبیعت صدمه می زنن .
  این روز ها گوش جان سپردن به موسیقی طبیعت کمتر دیده میشه .
  یادم هست صدای جیرجیرک و قورباغه ها تو تاریکی شب چه آرامشی میده .یادم هست صدای زوزه باد وقتی به اتاقک چوبی پناه برده بودم . یادم هست بارانی که ناگهان تند میشد و صدای ضربه هاش به سقف چادر موسیقی خاصی داشت و هیجان ما از تند شدن آن حس قشنگ زنده بودن رو تداعی می کرد .
  این که گفتید با طبیعت مهربان باشیم کاملا قابل لمسه . ما در مقابل قدرت طبیعت خیلی شکننده هستیم . آفتاب و باران هم تفاوتی ندارد. مقاومت بی فایده است وباید دل سپرد و انرژی گرفت .

  0
 2. سجاد کشت پور می‌گه:

  نکته های مناسبی بود بهنام جان اگر هر کدوم از ما در برخورد با طبیعت مثل خونه و وسایل با ارزش و قیمتی که خیلی دوستشون داریم رفتار کنیم فکر میکنم بتونیم بهتر با طبیعت ارتباط برقرار کنیم بالاخره ماهم جزیی از طبیعت هستیم به اون نیاز داریم و برای سلامتیش باید کوشش کنیم مثل سلامتی جسم و روحمون.

  1+
 3. سولماز می‌گه:

  بسیار عالی و ممنون از اطلاعات خوبت دوست قدرتمند اکثر این کارهایی که گفتید انجام میشه از طرف ما و خانوادم

  1+

جملات تاکیدی مثبت

 • همواره بر ضمیر ناخودآگاه خود، بذر مثبت اندیشی می نشانم

مشاهده آرشیو کامل

لطیفه های مثبت

 • ﻣﺎﺩﺭﺑﺰﺭﮔﻢ ﺭﻭ ﺑﺮﺩﻡ ﺩﮐﺘﺮ
  ﺑﻪ ﺩﮐﺘﺮﻩ ﻣﯿﮕﻪ ﺁﻗﺎﯼ ﺩﮐﺘﺮ ﯾﻪ ﺩﺍﺭﻭﯾﯽ ﺑﻬﻢ ﺑﺪﻩ
  ﺩﺭﺩﻡ ﺳﺎﮐﺖ ﺑﺸﻪ
  ﺗﺎ ﻓﺮﺩﺍ ﺑﺮﻡ ﭘﯿﺶ ﯾﻪ ﺩﮐﺘﺮ ﺩﺭﺳﺖ ﺣﺴﺎﺑﯽ !
  ﻣﻦ ﻓﻘﻂ ﺳﻘﻒ ﺭﻭ ﻧﮕﺎﻩ ﻣﯿﮑﺮﺩﻡ :|

مشاهده آرشیو کامل

ضرب المثل های مثبت

 • ضرب المثل چینی : راستی یگانه سکه ایست که همه جا قیمت دارد .

مشاهده آرشیو کامل

سخن بزرگان

 • برتراند راسل : اگر خوب زندگی كنی به حتم شاد نمی شوی، اما اگر شاد باشی خوب زندگی خواهی كرد .

مشاهده آرشیو کامل

اثبات مثبت اندیشی

 • اللَّهُ الَّذي جَعَلَ لَکُمُ الْأَرْضَ قَراراً وَ السَّماءَ بِناءً وَ صَوَّرَکُمْ فَأَحْسَنَ صُوَرَکُمْ وَ رَزَقَکُمْ مِنَ الطَّيِّباتِ ذلِکُمُ اللَّهُ رَبُّکُمْ فَتَبارَکَ اللَّهُ رَبُّ الْعالَمينَ
  خداست آن که زمین را آرامگاه شما قرار داد و آسمان را ( کاخی رفیع ) برافراشت و شما را به نیکوترین صورتها بیافرید و از غذاهای لذیذ خوش به شما روزی داد ، این خدا پروردگار شماست ، زهی برتر و بزرگوار است خدای یکتا پروردگار عالمیان.
  نام کتاب آسمانی : قرآن
  نام و شماره سوره : سوره غافر – 40
  شماره آیه : 64
  جزء :24

مشاهده آرشیو کامل

آیا میدانید که

 • آیا می دانید حلزون ها می‌توانند سه سال بخوابند؟

مشاهده آرشیو کامل

عاشقانه های مثبت

 • عشق پاکت نفسم حافظ دورانم کرد
  خودمانیم ، عجب شاخه نباتی شده ای

مشاهده آرشیو کامل