به دهکده مثبت اندیشان خوش آمدید

یه سلام ویژه خدمت شما دوست قدرتمند و بی نظیر، ورود شما رو به دهکده مثبت اندیشان گرامی می داریم.
ما اعتقاد داریم حضور و آشنایی شما با دهکده مثبت اندیشان و آشنایی ما با شما به صورت اتفاقی و تصادفی نبوده و حتماً میل به تغییر مثبت و پیشرفتی در ناخودآگاه شما وجود داشته که باعث شده بالاخره سایت خودتون یعنی دهکده مثبت اندیشان رو پیدا کنید.
ما توی دهکده همه در کنار هم، هر روز تمرین می کنیم که صفات مثبت رو در خودمون تقویت کنیم و اعمال و صفات منفی مون رو کم رنگ کنیم. ما اینجا همه باهم مبلّغ فرهنگ مثبت اندیشی (واقع نگری مثبت) با ریشه الهی هستیم. اینجا برای زتدگی بهتر و سالم تر، شما از تجربیات ما و ما از تجربیات شما استفاده می کنیم؛ پس شما هر کسی که هستی ( کارگر، دکتر ، مهندس، باغبون، رفتگر، نقاش ، استاد، دانشجو، دانش آموز و …) اینجا حضورت و میزان سعی و عملت برای ایجاد تغییرات مثبت در درون خودت برای ما ارزش داره نه مدرک و مقام و میزان تحصیلاتت.
برای اینکه همراه این دهکده و ساکنین زیبا اندیشش باشی کافیه در سایت ثبت نام کنی و هر روز ما رو با نظرات و تجربیاتت همراهی کنی...
جمله تاکیدی امروز چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲۹

جملات تاکیدی مثبت برای بالا بردن سطح عزت نفس و اعتماد به نفس می باشد ، جملات زیر را با قدرت و انرژی هر روز بارها و بارها با خود تکرار کنید تا تاثیر آن را در بلند مدت بر روی شکوفایی استعداد ها و توانایی های خود مشاهده کنید.

 • هر روز از هر جهت دولتمند تر و غنی تر میشوم

چگونه به کودکان خیابانی کمک کنیم؟

انتشار : 3 سال گذشته

چگونه به کودکان خیابانی کمک کنیم؟
همراه با لیست موسسات کمک رسان
شما خبرنگار اجتماعی نیستید !
عکس گرفتن از اونها بدون اجازشون کار درستی نیست  ولی می توانید با انداختن یک عکس دو نفری یا با ادا اطوارهای بامزه و نشون دادنشون ، اونها رو شاد کنید، بودن اونها در خیابان تقصیر خودشون نیست  این بچه های بی گناه رو سوژه لایک و ریشیر توی شبکه های اجتماعی نکنیم .
چه کاری از دست ما بر میاد؟

 1. بهشون پول یا کادو ندهید !
  لباس به آنها ندهید چون ازشون میگیرن و وادارشون میکنند با لباس کم تو خیابون باشند که مردم دلشون بسوزه ، خودکار یا هدیه دیگری هم بهشون ندین چون ممکنه مشوقی برای ادامه کارشون باشه یا حتی ممکنه سر اون با هم دعواشون بشه و کتک کاری کنند ، گاهی هم همون هدیه رو به کس دیگری می فروشند !  کمک های اینجوری نوعی تشویق ناخودآگاه گدایی هست ! در عوض میتوانید از لیستی که تهیه کردیم پرینت بگیرید و به اون بچه ها بدین تا اگه احتیاج به کمک داشتن به اون جاها سر بزنند مطمئن باشید یک متخصص و مددکار اجتماعی بهتر از ما و حرفه ای تر از ما میتواند به بچه ها کمک کند .
 2.  دلسوزی بیجا نکنید !
  اگه کاری از دستتون بر نمیاد الکی بچه رو گیج نکنید ، سوال های شخصی نپرسید که مجبور بشوند دروغ بگویند ، درباره محل زندگیش کنجکاوی نکنید ، اونها خانواده دارن اما مجبورند دروغ بگویند ، به هیچ وجه نگویید دوست داری بچه من بشوی ؟ این جور حرفها آزار دادن روانی بچه هاست ! خانواده این بچه ها دشمنشون نیستند و بچه هاشون رو دوست دارند . اما اونها هم قربانی وضعیت فرهنگی و اقتصادی هستند ، ذهنیت بچه ها رو نسبت به پدر و مادرشون بد نکنید .
 3.  خشونت به خرج ندهید !
  اگر یک کوک کار اومد شیشه ماشین گران قیمت شما را پاک کند فحش و ناسزا بارش نکنید ، فقط خیلی جدی و با آرامش بهش بگید که این کار رو نکند ! با خشم و عصبانیت نگاهشان نکنید اون بچه بزرگ میشود و این خشونت رو به جامعه برمیگردوند البته در عمل ممکن هست اجرای این توصیه ها کمی سخت باشد چون بعضی از این بچه ها به اصرار و سماجت عادت کردند یا آموزش دیدند می دونیم که از کار روزانه و ترافیک خسته هستید، اما در مقابل شما کودکی قرار دارد که روز بدتری از شما داشته ! پس لطفا صبور باشید .
 4. بهشون بی اعتنایی نکنید !
  نادیده نگیرینشون ، بی اعتنا نباشید ، راهتونو نکشید و نروید ، شیشه ماشین رو ندید بالا ، این کارا باعث میشود اون بچه از مردم ناامید بشود و اعتمادش رو به جامعه از دست بدهد  اکثر این بچه ها از پلیس میترسند و اگه مشکل جدی براشون پیش بیاد باید بتونند به کسی اعتماد کنند  یادتون باشه اون بچه در ایجاد شرایطی که توش هست مقصر نیست .
 5. بهتره چیزی نخرید!
  تعدادی این بچه ها رو خانواده هاشون روزانه اجاره میدن ، پولی که به اونها میدهید و تموم کردن چیزایی که دستشون هست باعث نمیشود اونا رو زودتر بفرستن خونه به محض تموم شدن کالا یک بسته دیگه میدهند که بفروشد البته بعضی ها رو هم خانواده هاشون فرستادن واگر دست خالی برگردند ممکن هست تنبیه بشوند اما خرید کردن مشکلی از اونها رو حل نمیکند و کسب درآمد خانواده ها از کودکان باعث میشود اونها همچنان در چرخه حضور در خیابان ، فقر و بهره‌کشی باقی بمانند و خطرات دیگری هم براشون داشته باشد که بسیار خطرناک تر از چیزی هست  که به نظر میاد پس به جای احساساتی شدن معقول فکر کنید !
 6.  تو خوراکی هاتون شریکشون کنید !
  اکثر این بچه ها سو ءتغذیه دارن براشون خوراکی های مقوی بخرید و بهشون بدهید و مطمئن باشین که میخورند  مثلا بسته کوچیک شیر یا موز ، ساندویچ گوشت یا مرغ ، نارنگی یا پرتقال ، اگه بهشون پول بدهید ازشون میگیرند چیزی بدین که باعث بشه بدنشون تو این سرما مقاومت بیشتری داشته باشد و مریض نشوند یه کاسه آش داغ توی زمستون حالشون رو جا میاره بهتره پیششون وایستید تا اون رو بخورند چون ممکن هست مراقبشون بیاد و اون خوراکی رو ازشون بگیره ! نکته مهم اینه که نباید این کار رو به نشانه ی ترحم انجام بدهید هر چیزی رو که به اون کودک می دهید بخورد خودتان هم بخورید جوری که انگار اون رو در غذای خودتون شریک کردید، یا بگین که این غذا رو نذری پختید و دارید پخش میکنید  در غیر این صورت این کار باز هم آموزش گدایی و تشویق برای حضور در خیابان میشود .
 7.  مثل یک فروشنده باهاشون برخورد کنید !
  نذارید ازشما گدایی کنند ، اگر دارد التماس میکند توضیح بدهید که باید جنسش رو ببینید که آیا لازم دارید یا نه ، اجناس بی‌کیفیت را نخرید ، یادتون باشه که شما مددکار اجتماعی نیستید و کاری هم از دست شما در همان لحظه بر نمیاید پس صبور باشید و سعی کنید لااقل مثل یک انسان با اون بچه برخورد کنید .
 8.  از کلمات مودبانه استفاده کنید !
  این بچه ها چیزی غیر از فحش و کلمات زشت و جمله هایی که مناسب سن آنها نیست نمیشنوند ، باهاشون با احترام برخورد کنید تا همیشه تو ذهن آنها بمونه که اجتماع دشمن اونها نیست  یادتون باشه اونها مقصر وضعی که دارند نیستند.
 9.  اگر موارد بدسرپرستی یا سوء استفاده جنسی و خشونت علیه این کودکان دیدید با پلیس۱۱۰ یا خط ۱۲۳ تماس بگیرید  ولی برای هر کودکی زنگ نزنید چون بعضی از این بچه ها ممکنه مهاجر غیرقانونی باشند و دردسر بیشتری برایشان ایجاد شود ، ممکنه حتی شناسنامه یا مدرک شناسایی معتبری هم نداشته باشند ، بهزیستی این امکان رو داره که بتونه بعضی از این بچه ها رو به عنوان بد سرپرستی از خانواده هاشون بگیرد ولی لزوماً همون موقع که زنگ بزنید نمیتونند تیم بفرستند و پروسه ی اداری این جور کارها هم طولانی هست .
 10. اگر فرصت دارید سعی کنید یک چیزی بهشون یاد بدهید ، مثلاً یه نمکدان  یا هواپیمای کاغذی (اریگامی) براشون درست کنید یا یک شعر کودکانه  بهشون یاد بدهید ، یا با هم یک نقاشی بکشید و ترانه بخونید ! کلاً فرصتی بهشون بدهید تا خلاقیت و شادابی درونشون رو نشان بدهند .
 11.  بچه ها رو راهنمایی کنید که اگر نیاز به حمایت یا تمایل به ادامه تحصیل دارند به کجا می توانند بروند بهتر است مکانی را معرفی کنید که به محل زندگی آنها نزدیک باشد  البته باید نشانی و شماره تماس سازمانهای غیردولتی فوق را از قبل آماده کرده باشید و همراهتان باشد .
 12. با دفتر نمایندگان مجلس یا مسئولان بهزیستی ، کمیته امداد و آموزش و پرورش در شهر خودتان تماس بگیرید و از آنها بخواهید نسبت به این پدیده کاری بکنند . نگویید که فایده‌ای نداره ، تجربه نشان داده است اگر افراد زیادی پیگیرانه کاری را بخواهند آنها هم مجبورند اقدام کنند. فشار افکار عمومی در هر سیاستمداری اثر می‌گذارد.
 13. مهمترین قسمت کمکهای نقدی یا کار داوطلبانه درموسسات مردم نهاد (NGO) بهترین کمکی هست که میتوانید به این بچه ها و خانواده هاشان بکنید ، این موسسات سالانه به هزاران کودک کار کمک میکنند تا به جای اصلی خودشون یعنی محیط خانواده و فضای مدارس برگردند .

در نهایت یادتون باشد که :
« من نمی توانم به همه کمک کنم ، ولی هر کس میتواند به یک نفر کمک کند »
لیست سازمانهای مردم نهاد :
خانه کودک مهر
آدرس:
خیابان شوش– میدان هرندی(دروازه غار) – مقابل فرهنگسرای خواجوی کرمانی– جنب مسجدالزهرا –
مدیریت :خانم ژیلابشیری
تلفن :    ۵۵۸۰۸۸۹۸     و    ۵۵۸۱۰۵۷۹
آدرس دفتر مرکزی:
تهران– میدان قیام– بلوارقیام– خیابان شهید مشهدی رحیم شمالی –کوچه سعیدپور– پلاک ۱۳ – واحد ۴
مدیریت آقای مهدی بشیری
آدرس سایت: http://www.mehrhouse.com
ایمیل خانه کودک مهر :    info@mehrhouse.com- mehrhouse@gmail.com

کانون فرهنگی-حمایتی کودکان کار (کودکان کوشا)
آدرس ۱: میدان بهارستان-خیابان مصطفی خمینی-بعد از چهار راه سرچشمه – کوچه نصر اللهی – کوچه فخر الملک- سرای دبیر الملک – پلاک ۱۱– خانم کاظمی – خانم ابراهیم
تلفن: ۳۳۱۲۱۰۰۵ –  ۳۳۵۱۰۶۶۸
آدرس ۲: میدان بهارستان، خیابان مصطفی خمینی، کوچه قوام الحضور، پلاک۳۲ – خانم مرادی
تلفن: ۳۳۱۳۹۵۸۶
فکس: ۳۳۵۶۷۹۱۶
آدرس سایت: www.kousha.org
ایمیل: info@kousha.org

گروه فرهنگی-اجتماعی کیانا
آدرس:
کرج- ۴۵ گلشهر- روبروی بانک صادرات-بلوارمحمدی- جنب دبیرستان الوند- پلاک۸۰-
تلفکس: ۳۴۵۵۴۶۰۰-۰۲۶
آدرس سایت: www.kiyana.ir
ایمیل: kiyanango@yahoo.com- info@kiyana.ir
انجمن حمایت از حقوق کودکان
دفترمرکزی:
آدرس: تهران،سیدخندان،ابتدای سهروردی شمالی،کوچه قرقاول،پلاک ۳۷
تلفکس: ۸۸۷۵۹۲۷۹-۰۲۱ و ۸۸۷۳۵۵۹۱-۰۲۱
خانه کودک شوش
آدرس: تهران،میدان شوش،میدان شهید هرندی(دروازه غار)،خیابان شهید هرندی، ضلع غربی ورزشگاه هرندی، کوچه زالیقهی، پلاک۲،
تلفکس: ۵۵۸۱۴۶۸۸-۰۲۱، ۵۵۸۱۴۸۸۸-۰۲۱ و ۵۵۸۹۴۴۵۵-۰۲۱
خانه کودک ناصرخسرو
آدرس: تهران،خیابان ناصرخسرو،کوچه خدابنده لو،انتهای کوچه دانشپور،خانه کودک ناصرخسرو
تلفکس: ۳۳۱۱۰۳۱۶-۰۲۱
واحدجنوب خراسان
آدرس: خراسان جنوبی،قائنات، اسفدن، بلوارولایت، فرهنگسرای اسفدن
کدپستی: ۴۳۱۳۸-۹۷۶۹۱
تلفکس: ۵۶۵۳۲۴۲-۰۵۶۲
وبسایت: www.irsprc.org
پست الکترونیک: info@irsprc.org
بنیاد کودک
•  USA Office
۱۲۲۰ SW. Morrison Street, Suite 500
Portland, OR 97207-0463
P.O.Box 463
Phone: 503-698-4084          Fax: 503-297-1546
Email: cfmain@childfoundation.org

•  Swiss Office
Hirschparkweg 7 4800 Zofingen CH
Phone: 0041 62 751 4078
Fax: 0041 62 752 7078
Email: info@emdad-kudak.ch
•  UAE Office
No.11, Building 4, International Humaniteriancity,Dubai, UAE
P.O.Box: 123525
Mob: 00971 50 9566522       Fax: 00971 4 8821898
Email: info.uae@childf.com
•  Deutschland Office
Quettingerstr. 178 D-51381 Leverkusen
Tel.: +49-2171-9135997       Fax: +49-2171-9135998
Email: info@bonyadekudak.de      www.bonyadekudak.de

•دفتر مرکزی ایران
تهران، خیابان خرمشهر، خیابان گلشن، کوچه گلزار، پلاک۲۰
تلفن : ۴-۸۸۵۰۲۱۸۲
فاکس : ۸۸۷۶۴۷۷۱
Email : info@childf.org
•شعبه تهران
تهران.میدان را آهن،خیابان ولیعصر، بعدازچهارراه مختاری، جنب بیمارستان پارسا، پلاک۱۹۰، ساختمان بهار، طبقه اول
تلفن : ۴-۵۵۳۶۸۳۷۳
فاکس : ۵۵۳۹۶۱۳۱
Email : tehran@childf.org
•شعبه اردبیل
اردبیل، میدان ارتش، روبروی اداره آب و فاضلاب، طبقه دوم نمایشگاه لوکس، پلاک ۶۳۵
تلفن : ۷۷۱۸۷۰۶-۰۴۵۱
فاکس : ۷۷۲۴۹۵۹-۰۴۵۱
Email : ardebil@childf.org
•شعبه کرمانشاه
کرمانشاه، خیابان سنگر، ساختمان پزشکان اجلالیه، طبقه چهارم، واحد ۹
تلفن : ۷۲۹۶۲۱۵-۰۸۳۱ , ۷۲۹۶۲۱۶-۰۸۳۱
فاکس : ۷۲۹۶۲۱۷-۰۸۳۱
Email : kermanshah@childf.org
•شعبه بروجرد
بروجرد، خیابان شهدا، چهارراه حافظ، کوچه شهیدموسوی، پلاک ۱، طبقه دوم شمالی
کد پستی :۳۵۴۴۵-۶۹۱۳۷       صندوق پستی : ۵۷۹
تلفن : ۴-۲۶۰۸۰۰۳-۰۶۶۲
فاکس :۲۶۲۸۹۷۹-۰۶۶۲
Email : boroujerd@childf.org
•شعبه شیراز
شیراز، بیست متری سینما سعدی (خیابان هفت تیر)، جنب بانک صادرات شعبه هفت تیر ، طبقه سوم ، واحد ۱۲
تلفن : ۲۳۱۸۷۳۸-۰۷۱۱ , ۲۳۱۹۷۶۳-۰۷۱۱
فاکس : ۲۳۱۸۰۴۰-۰۷۱۱
Email : shiraz@childf.org
•شعبه ارومیه
ارومیه، شهرک فرهنگیان، جنب بیمارستان امید، کد پستی :۳۵۳۷۷-۵۷۱۶۸
تلفن : ۳۸۴۷۲۷۲-۰۴۴۱
فاکس : ۳۸۲۴۴۴۷-۰۴۴۱
Email : urmia@childf.org
•شعبه مشهد
مشهد، بلوار سجاد ، روبروی خیابان میلاد، ساختمان پزشکان۶۶،طبقه چهارم ، واحد۱۷
تلفن : ۴۴-۷۷۶۴۰۴۳-۰۵۱۱
فاکس : ۷۶۴۰۷۷۸-۰۵۱۱
Email : mashhad@childf.org
•شعبه بم
بم، میدان عدالت، ابتدای خیابان زید، کوچه شهدای ۱۸
تلفن : ۲۳۱۰۸۳۰-۰۳۴۴
فاکس : ۲۳۱۴۳۴۹-۰۳۴۴
Email : bam@childf.org
•شعبه اصفهان
اصفهان، دروازه دولت، کوچه سرلت، نبش کوچه شهید امامی، پلاک ۱۲۲
تلفن : ۷-۲۳۵۳۰۰۶-۰۳۱۱
فاکس : ۲۳۳۱۰۰۸-۰۳۱۱
Email : esfahan@childf.com
•شعبه کاشان
کاشان، خیابان بهشتی، روبروی سپاه، پشت بیمارستان شبیح خانی، کوچه قدمگاه ۱۲ (شهید رجایی سابق)، پلاک ۷۴
تلفن : ۴۴۶۹۸۹۸-۰۳۶۱
فاکس : ۴۴۶۹۸۹۹-۰۳۶۱
Email : kashan@childf.com
•شعبه آمل
آمل، خیابان شهید بهشتی، اندیشه ۱۹ ،جنب آژانس شهروند ، کد پستی ۴۶۱۵۸۵۴۸۰۴
تلفن : ۲۱۵۱۳۹۱-۰۱۲۱
فاکس : ۲۲۵۹۱۳۸-۰۱۲۱
Email : amol@childf.com
•شعبه تبریز
تبریز، خیابان امام، روبروی مسجد سالار شهیدان، جنب پاساژ سبلان، طبقه ۶،واحد ۶۰۱
تلفکس : ۳۳۶۱۸۰۹-۰۴۱۱
Email : tabriz@childf.com
•شعبه زابل
زابل، ده متری – روبروی اداره آگاهی – ساختمان چهارم – طبقه اول سمت راست
تلفکس : ۲۲۲۱۰۶۲-۰۵۴۲
Email : zabol@childf.com
•شعبه کرج
کرج – خیابان مطهری – خیابان ابوذر – ابوذر شمالی – سمت راست پلاک ۶
تلفکس : ۳۴۴۵۵۸۷۳-۰۲۶
Email : karaj@childf.com
• شعبه داراب
داراب -خیابان سلمان فارسی – کوچه جنب بانک توسعه و تعاون کانون فرهنگیان بازنشسته ( دفتر بنیاد کودک شعبه داراب
تلفکس : ۶۲۳۹۳۹۵-۰۷۳۲
Email:darab@childf.com
انجمن حمایت از کودکان کار
دفترمرکزی:
تهران، خیابان مولوی، خیابان شهید پیرمرادی، خیابان شهید اردستانی، کوچه ی احمد افتخاریان، دومین بن‌بست سمت چپ، پلاک ۴۳
تلفن: ۹-۵۵۵۷۶۶۸۷
نمابر: ۵۵۶۰۳۲۰۵
دفتر روابط عمومی:
تهران، خیابان سید جمال الدین اسد آبادی ( یوسف آباد )، کوچه ی سوم، پلاک ۱۷، واحد ۲
تلفن: ۸۸۴۸۲۴۰۳
مرکز بم:
بم، خیابان مدرس، کوچه ی کمال‌الملک، شماره ی ۵۴
تلفن: ۲۲۱۲۳۶۴-۰۳۴۴۲۲۱۴۷۷۳
مرکز بازار:
تهران، خیابان مولوی، ورودی بازار حضرتی، کوچه ی ارامنه (موسوی)، بعد از مسجد حضرت ابوالفضل، کوچه ی رضازاده، در اول سمت راست
تلفن: ۵۵۸۹۰۳۳۰
مرکز خراسان:
تهران، میدان خراسان، ابتدای خیابان خاوران، کوچه‌ی اعظم نظامی، اداره‌ی امور اجتماعی-رفاهی منطقه‌ی ۱۵، واحد کودک کار
تلفن: ۳۳۴۳۲۷۳۹
مرکز “همه‌ی کودکان” :
تهران، خیابان مولوی، کوچه‏‌ی علی معروفخانی، کوچه‏‌ی زمانپور، پلاک ۸
تلفن: ۵۵۱۵۱۳۵۶
انجمن حامیان کودکان کار و خیابان
آدرس: تهران، یوسف آباد، خیابان کاج شمالی، خیابان ۱۲/۲، پلاک ۳۱، طبقه ۴
تلفن: ۸۸۰۲۸۵۰۸ – ۸۸۰۰۳۲۷۸
فکس: ۸۸۰۰۳۲۷۸
آدرس سایت: www.str-children.org
ایمیل: info@str-children.org
جمعیت جوانان هزاره سوم
آدرس:
سه راه افسریه – بزرگراه امام رضا (ع)، خروجی خاور شهر،  ورودی محمود آباد،  کوچه قدیمی، کاشی ۳۱
تلفن:۰۹۳۵۵۲۷۲۹۵۴
دورنگار: ۲۲۸۹۹۶۶۸-۰۲۱
وبلاگ: http://khanehkoodak.blogfa.com

جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان
آدرس: تهران،  میدان شهید سروری، خیابان زمزم ، ده متری جهاد ، نبش کوچه مرحمتی ، پلاک ۷۲
تلفن: ۵۵۸۶۳۱۸۴
ایمیل:  jamiyat_defaa@yahoo.com
توجه :برای تماس ، کمک و یا کار داوطلبانه لطفا خودتان هم یک  پرس و جویی درباره این گروه ها بکنید و اگر امکانش رو دارید حضوری هم سر بزنید . هم در ایجاد اعتماد متقابل کمک میکند و هم دلگرمی خوبی برای کسانی هست که در این مکان ها  کار میکنند .

۲ دیدگاه در “چگونه به کودکان خیابانی کمک کنیم؟”

 1. میترا وکیلی می‌گه:

  متشکرم دوست با معلومات من مطالب عالی بود بسیاری از چیزهای کوچکی که نیاز به رعایت داره
  بله اتفاقا دیروز روز جهانی منع کار کودکان بود
  به امید روزی که هر کدوم از ما تلاش کنیم که به اندازه سهم خودمون برای این کوکان مفید باشیم

  0
 2. الناز احمدی می‌گه:

  خیلی عالی و خیلی مفید.ممنون.
  من اکثرا از همین روش ها استفاده میکنم.
  همچنین تو مقوله تکدی گریم معتقدم که نباید بهشون پول داد.!

  0

جملات تاکیدی مثبت

 • سراسر وجودم غرق در انرژی و شادی ست

مشاهده آرشیو کامل

لطیفه های مثبت

 • ﯾﮑﯽ ﺍﺯ فانتزی ﻫﺎﻡ اینه که زنگ بزنم به خودم ، بعد بگم الو ؟
  بعد خودم بگم : قربون الو گفتنت برم من !
  بعدم خودم خجالت بکشم قطع کنم تلفنو …
  چن دفه هم امتحان کردم ولی لامَصّب همش اِشغال بود !
  نگرانم ! نمیدونم دارم با کی حرف میزنم ؟!

مشاهده آرشیو کامل

ضرب المثل های مثبت

 • ضرب المثل چینی : عمارت بزرگ را از سایه اش و مردان بزرگ را از سخنانشان می توان شناخت.

مشاهده آرشیو کامل

سخن بزرگان

 • رابرت کیوساکی : مردم میگن ما میخوایم پولدار بشیم.
  اما یه سؤال : آیا حاضری کارایی که برای رسیدن ثروت انجام بدی٬ رو انجام بدی؟

مشاهده آرشیو کامل

اثبات مثبت اندیشی

 • کُلاًّ نُمِدُّ هؤُلاءِ وَ هَؤُلاءِ مِنْ عَطاءِ رَبِّکَ وَ ما کانَ عَطاءُ رَبِّکَ مَحْظُوراً
  و ما به هر دو فرقه ( از دنیا طلبان و آخرت طلبان ) به لطف پروردگارت مدد خواهیم داد ، که لطف و عطای پروردگار تو از هیچ کس دریغ نخواهد شد.

  نام کتاب آسمانی : قرآن
  نام و شماره سوره : سوره اسرا– 17
  شماره آیه : 20
  جزء : 15

مشاهده آرشیو کامل

آیا میدانید که

 • آیا می دانید رشد كودك در بهار بیشتر است؟

مشاهده آرشیو کامل

عاشقانه های مثبت

 • صدای خنده های تو افتادن تکه های یخ است !
  در لیوان بهار نارنج ، بخند !
  می خواهم گلویی تازه کنم …

مشاهده آرشیو کامل