به دهکده مثبت اندیشان خوش آمدید

یه سلام ویژه خدمت شما دوست قدرتمند و بی نظیر، ورود شما رو به دهکده مثبت اندیشان گرامی می داریم.
ما اعتقاد داریم حضور و آشنایی شما با دهکده مثبت اندیشان و آشنایی ما با شما به صورت اتفاقی و تصادفی نبوده و حتماً میل به تغییر مثبت و پیشرفتی در ناخودآگاه شما وجود داشته که باعث شده بالاخره سایت خودتون یعنی دهکده مثبت اندیشان رو پیدا کنید.
ما توی دهکده همه در کنار هم، هر روز تمرین می کنیم که صفات مثبت رو در خودمون تقویت کنیم و اعمال و صفات منفی مون رو کم رنگ کنیم. ما اینجا همه باهم مبلّغ فرهنگ مثبت اندیشی (واقع نگری مثبت) با ریشه الهی هستیم. اینجا برای زتدگی بهتر و سالم تر، شما از تجربیات ما و ما از تجربیات شما استفاده می کنیم؛ پس شما هر کسی که هستی ( کارگر، دکتر ، مهندس، باغبون، رفتگر، نقاش ، استاد، دانشجو، دانش آموز و …) اینجا حضورت و میزان سعی و عملت برای ایجاد تغییرات مثبت در درون خودت برای ما ارزش داره نه مدرک و مقام و میزان تحصیلاتت.
برای اینکه همراه این دهکده و ساکنین زیبا اندیشش باشی کافیه در سایت ثبت نام کنی و هر روز ما رو با نظرات و تجربیاتت همراهی کنی...
جمله تاکیدی امروز چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۰۱

جملات تاکیدی مثبت برای بالا بردن سطح عزت نفس و اعتماد به نفس می باشد ، جملات زیر را با قدرت و انرژی هر روز بارها و بارها با خود تکرار کنید تا تاثیر آن را در بلند مدت بر روی شکوفایی استعداد ها و توانایی های خود مشاهده کنید.

 • من اکنون در خانه ای زیبا و باز سازی شده با حیاطی پر از گل های زیبا در خانه چوبی که از جوهر غنی خدا ساخته شده زندگی می کنم .

ژله تزریقی

انتشار : 5 سال گذشته

این ژله بسیار زیبا، زینت بخش سفره های شما عزیزان خواهد بود. با کمی حوصله و سلیقه میهمانان تان را شگفت زده کنید.

مواد لازم

مقدار

ژله آلوورا

2 بسته (بستگی به سایز ظرف دارد)

ژله پرتقال یا آناناس

1 بسته (بستگی به سایز ظرف دارد)

بستنی وانیلی

1 لیوان

خامه صبحانه

1 پاکت

رنگ خوراکی(قرمز-زرد-سبز)

به مقدار لازم

کارد کوچک

بستگی به شکل و نوع گلتون دارد

سرنگ

3 عدد

 طرز تهيه

ژله آلوورا پایه را با مقدار 1.5 لیوان آبجوش به روش بنماری حل میکنیم. زیرا میخواهیم کمی سفت تر و مقاوم تر باشد . این ژله باید درظرف شیشه ای انجام شود که بتوانید زیر آن را مشاهده کنید و جاهایی که نیاز دارد بیشتر و یا کمتر گل یا گلبرگ درست کنید یا خالی بگذارید. ابتدا ظرف را چرب کنید تا مطمئن شوید ژله از ظرف به راحتی جدا خواهد شد.باید ژله پایه تا نصف ظرف باشد چون مابقی ظرف باید با ژله بستنی پوشانده شود.اجازه میدهیم بماند و کاملا سفت شود. بهتر است بیشتر از سه ساعت در یخچال نباشد.

برای تهیه رنگها: ابتدا در 3 کاسه جداگانه  خامه بریزید و چند قطره رنگ بهش اضافه کنید تا به اون رنگی که دوست دارید برسه سر سرنگ رو در بیارید و سرنگ ها رو از خامه پر کنید و سوزن رو به سرنگ وصل کنید.

پس از اینکه ژله پایه کاملا خود را گرفت وسفت شد و نیز خامه های رنگی نیز آماده شدند شروع به کار میکنیم.

 • حتما یک دستمال کاغذی کنار دست داشته باشید.
 • برای هر رنگ جداگانه سرنگ تهیه کنید که در میان کار مجبور به شستن و تعویض سرنگ ها نباشید و سرعت کارتان کم نشود . بهنر است اطراف ظرف ساده باشد و ژله بیرنگ دور گل را احاطه کند و گل و گلبرگ ها در وسط و مرکز ظرف قرار گیرند. فراموش نکنیم که بی هدف کار نباید کرد . رنگ زرد برای پرچم بکار میرود و فقط باید وسط گل باشد. زیاد شلوغ نباشد زیرا جلوه اش کم میشود . تهیه این ژله در ظرف کروی و گرد این دسر شیکتر و زیباتر خواهد شد .

 تهیه پرچم گل: سرنگ ها را با رنگ زرد پر کرده و با توجه به نوع گلی که در نظر دارید شروع به درست کردن پرچم می کنید برای تهیه چند گل در یک ظرف حتما باید جاهای قرار گرفتن گل را از پیش معین کنیم. برای درست کردن پرچم , گل یا گلبرگ های مویی و رگه های نازک از نوک سوزن باید استفاده شود. از وسط گل شروع میکنیم و به تدریج به سمت بیرون کار میکنیم.

تهیه گلبرگ گل: اینکار با ته کارد انجام میشود . البته اگر خواسته باشید گلبرگ ها و گل ها پهن تر باشند باید وسیله ما ( کارد ) لبه پهن تری باید داشته باشد. و از اطراف پرچم شروع می کنیم. بهتر است ابتدا نوک کارد را داخل آب داغ فرو برده سپس با دستمال خشک کرده و داخل ژله فرو برید. اینطوری کارد به ژله نمی چسپد. سپس کار را شروع می کنیم. به ترتیب کارد را داخل ژله فرو برده و نوک سرنگ را از پشت کارد فرو می کنیم خامه رنگی را آرام آرام رها می کنیم تا فضایی که با سطح لبه کارد باز شده پر از خامه رنگی شود و همینطور که سوزن به عقب برده میشود خامه رنگی هم پخش میشود و وقتی سرنگ خالی شد از داخل بافت ژله بیرون می کشیم و دوباره اینکار را تکرار می کنیم. اگر در حین کار خامه رنگی از ژله بیرون زد با احتیاط با دستمال کاغذی پشت کار را تمیز می کنیم. و با برگرداندن ظرف متوجه می شویم کجای کار احتیاج به گلبرگهای بیشتری دارد. ردیف دوم گلبرگها را بین گلبرگهای ردیف اول تزریق می کنیم و بسته به سایز گل این کار را تا آخر ادامه می دهیم.

تهیه برگ: برای درست کردن برگها از همان نوک سوزن استفاده می کنیم و برگها را با خامه سبز رنگ به صورت سوزنی تزریق می کنیم. باید توجه داشته باشید که زمانی که داریم سوزن را از ژله خارج می کنیم خامه رنگی را نیز به آرامی تزریق می کنیم.

 • اگر در حین کار متوجه شدید که ژله کمی شل شده بهتر است 10 تا 15 دقیقه آن را دوباره داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. البته سرعت عمل و دقت در این مهم است.

حالا بعد از اتمام کار یک بسته ژله پرتقال را با یک لیوان آب جوش به روش بنماری کاملا حل می کنیم تا مایع شفافی بدست اید سپس یک لیوان بستنی که با دمای محیط روان شده است را با ژله مخلوط کرده و در آخر روی ژله پایه میریزیم. این ژله بستنی می تواند هر رنگی که دوست دارید باشد ولی اگر خیلی تیره یا پر رنگ باشد گل ها نمایان نخواهند شد . ضمنا این ژله بستنی میتواند خلل و فرج و روی بریدگی های سطح ژله که سوزن و کارد زخمی کرده اند را بپوشاند . ژله را دوباره داخل یخچال قرار می دهیم تا کاملا ببندد.

برای برگرداندن ژله از ظرف اطراف آن را به آرامی با کارد برش می دهیم و چند دقیقه آن را داخل آب جوش قرار می دهیم و در ظرف مورد نظر بر می گردانیم.

 • مواظب باشید وقتی سرنگ را داخل ژله میکنید به کف ظرف اصابت نکنه چون موقع برگردوندن ژله، خامه از ژله خارج میشود و کار خراب میشود.

نوش جان

دسته بندیآشپزی

سلام به شما دوستداران دهکده مثبت اندیشان نیم مین .خوش آمدید به فضایی که اشتیاق پخت و پز و شیرینی پزی که هنری الهام بخش و خلاقانه است را در وجود هر خواننده ای زنده خواهد کرد. در اینجا با هم خواهیم آموخت که شیرینی پزی و آشپزی کار سختی نیست اگر با عشق و سلیقه و کمی حوصله همراه باشد و خواهیم آموخت که از مواد تشکیل دهنده کوچکی شاهکاری استادانه خلق کنیم و در کنار خانواده خود از آن لذت ببریم و لحظات شیرین زندگی خود را ماندگار کنیم. پس با ما همراه شوید.
مشاهده تمامی مطالب من

جملات تاکیدی مثبت

 • من راهی گشوده برای جریان انرژی خلاق هستم

مشاهده آرشیو کامل

لطیفه های مثبت

 • مامانه به بچه هه می گه : می دونم شیطون گولت زد موهای خواهرتو کشیدی
  بچه هه می گه : آره ولی لگدی که زدم تو شیکمش ابتکار خودم بود.

مشاهده آرشیو کامل

ضرب المثل های مثبت

 • ضرب المثل يونانی : افتادن در گل و لای ننگ نيست ، ننگ در اين است که در همان جا بمانی

مشاهده آرشیو کامل

سخن بزرگان

 • آنتونی رابینز : هیچ چیزی درزندگی به خودی خود دارای معنا نیست این شمایید که به آن معنا می دهید .

مشاهده آرشیو کامل

اثبات مثبت اندیشی

 • وَ ما يَسْتَوِي الْبَحْرانِ هذا عَذْبٌ فُراتٌ سائِغٌ شَرابُهُ وَ هذا مِلْحٌ أُجاجٌ وَ مِنْ کُلٍّ تَأْکُلُونَ لَحْماً طَرِيًّا وَ تَسْتَخْرِجُونَ حِلْيَةً تَلْبَسُونَها وَ تَرَي الْفُلْکَ فيهِ مَواخِرَ لِتَبْتَغُوا مِنْ فَضْلِهِ وَ لَعَلَّکُمْ تَشْکُرُونَ
  و هرگز آن دو دریا که آب این یک شیرین و گوارا و آن دگر شور و تلخ است یکسان نیستند ، با وجود این شما از هر دو ، گوشت تازه تناول می کنید و زیورها ( چون لؤلؤ و مرجان ) از آن استخراج کرده که در پوشیده و زیب و زیور تن می سازید ، و در آن کشتیها روان بینی تا از فضل خدا ( کسب و تجارت کرده و روزی ) طلبید و باشد که شکر گزار ( نعمتش ) گردید.
  نام کتاب آسمانی : قرآن
  نام و شماره سوره : سوره فاطر – 35
  شماره آیه : 12
  جزء : 22

مشاهده آرشیو کامل

آیا میدانید که

 • آیا می دانید فندك قبل از كبریت اختراع شد؟

مشاهده آرشیو کامل

عاشقانه های مثبت

 • با لبخندت دلم میلرزد میخواهم پروانه وار به دورت بگردم و همه ی گلها را خبر کنم
  تو که می خندی شکوفه های بسته باز میشوند و عطر بودنت می پیچد میان باغچه ی آرزوهایم

مشاهده آرشیو کامل